Հոկտեմբերի 16-18-ը նախատեսվում է Իտալիայի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Ջիամպաոլո Դի Պաոլայի գլխավորած պատվիրակության այցը Հայաստանը: Այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ ՀՀ նախագահ Ս. Սարգսյանի, պաշտպանության նախարար Ս. Օհանյանի և արտաքին գործերի նախարար Էդ. Նալբանդյանի հետ: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ին տեղեկացնում են ՀՀ ՊՆ լրատվական ծառայությունից:
Հանդիպումների ընթացքում նախատեսվում են քննարկումներ պաշտպանական բնագավառում հայ-իտալական երկկողմ համագործակցությանն ու տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցերի շուրջ: Նախատեսվում է ստորագրել «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Իտալիայի Հանրապետության կառավարության միջև պաշտպանության ոլորտում համագործակցության մասին» համաձայնագիր: Այցի ընթացքում նախատեսվում է նաև պատվիրակության այցը Էջմիածին և հանդիպումը Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի հետ:
Իտալիայի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Ջիամպաոլո Դի Պաոլայի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը, հանդիպումը ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հետ և համաձայնագրի ստորագրման արարողությունը տեղի կունենան հոկտեմբերի 17-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում: Համաձայնագրի ստորագրման արարողության ավարտին նախատեսված է ճեպազրույց:

16 Октябрь 2012 - 12:56 AMT
С 16 по 18 октября запланирован визит в Армению делегации во главе с министром обороны Италии Джампаоло Ди Паола.
В ходе визита намечены встречи Джампаоло Ди Паола с президентом РА Сержем Саргсяном, министром обороны РА Сейраном Оганяном, главой МИД Эдвардом Налбандяном, посещение Военного института имени Вазгена Саркисяна, а также посещение Первопрестольного Эчмиадзина и встреча с Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым.
Об этом PanARMENIAN.Net сообщают в пресс-службе Минобороны РА. В ходе встреч планируется подписание соглашения о сотрудничестве в оборонной сфере между правительствами Армении и Италии.
Торжественная церемония встречи и подписания соглашения с министром обороны Италии Джампаоло Ди Паола состоится 17 октября в административном комплексе МО РА. После подписания соглашения запланирован брифинг.