17 Հոկտեմբեր 2012 - 11:14 AMT
Հոկտեմբերի 18-19-ը Մոսկվայի տան ցուցասրահում տեղի կունենա Լևոն Հովսեփյանի լուսանկարների ցուցահանդեսը: Նա արձակագիր է, պոետ, էսսեիստ, թարգմանիչ, «Երկրի այցելությունը», «Ճիչ», «Պիեսներ», «Հեռախոսազանգ», «Իմ Գողգոթա» գրքերի հեղինակ:
Ցուցահանդեսի թեման է` «Հույսի ծիածան Մոսկվայից Երևան»: Ցուցահանդեսում կներկայացվեն Լևոն Հովսեփյանի լուսանկարչական աշխատանքները, որոնք նա արել է համանուն գրքի համար գրքի հեղինակ Ելենա Տամբոցովա-Շիրոկովայի հետ Հայաստանում ճանապարհորդելու ժամանակ: Ժողովածուի մեջ մտել են բանաստեղծություններ Ռուսաստանի և Հայաստանի մասին:
Ցուցահանդեսում կներկայացվեն գրքի ավելի քան 70 պատկերազարդումներ, ինչպես նաև այն լուսանկարները, որոնք չեն մտել հավաքածուի մեջ, հաղորդում է Մոսկվայի տան մամլո ծառայությունը:

С 18 по 19 октября в выставочном зале Дома Москвы в Ереване пройдет выставка фотографий Левона Осепяна — прозаика, поэта, эссеиста, переводчика, автора книг «Посещение Земли», «Крик», «Пьесы», «Телефонный звонок», «Моя Голгофа», члена правления Союза российских писателей, издателя, главного редактора журналов «Меценат и Мир» и «Армянский переулок».
Тема выставки – «Радуга надежды из Москвы в Ереван». На выставке будут представлены фотоработы Левона Оганесовича, которые он сделал для книги с одноименным названием, во время путешествия по Армении с автором книги Еленой Тамбовцевой-Широковой. В сборник вошли стихи о России и об Армении, к которой у нее особое отношение.
На выставке будут представлены более 70 фотоиллюстраций к книге, а также те снимки, которые не вошли в сборник, сообщает пресс-служба Дома Москвы.