17 Հոկտեմբեր 2012 - 11:49 AMT
Հոկտեմբերի 20-ին «Մոսկվա» կինոթատրոնում 8-րդ անգամ կբացվի Մանկապատանեկան ֆիլմերի փառատոնը: Ինչպես մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց փառատոնի նախագահ Նունե Մանուկյանը, փառատոնի համար ներկայացվել է 40 երկրից շուրջ 800 հայտ, որոնցից ընտրվել է 27 երկրից 112 ֆիլմ:
Այս տարի ևս կլինեն ավանդական ծրագրերը` մշակութային, սոցիալական և կրթական:
Այս տարի կիրականացվի «Դու մենակ չես… Միասին կհաղթենք» ծրագիրը, որի շրջանակում ռուս բժիշկները խորհրդատվություն կտան արյունաբանական կենտրոնի մասնագետներին:
Այս տարի կշարունակվի նաև փառատոնի և ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի միջև համագործակցությունը, ինչպես նաև կանցկացվի «Կինոսարդ» ծրագիրը:
Փառատոնը Երևանում կավարտվի հոկտեմբերի 24-ին, այնուհետև կշարունակվի Հայաստանի 5 մարզերում` Լոռիում, Շիրակում, Արարատում, Գեղարքունիքում, Տավուշում:

17 Октябрь 2012 - 12:48 AMT
8-ой Фестиваль детско-юношеских фильмов откроется 20 октября в ереванском кинотеатре “Москва”. Как сказала во время пресс-конференции председатель фестиваля Нуне Манукян, на участие в фестивале уже подано 800 заявок из 40 стран мира. Из них выбрано 112 фильмов, представляющих 27 стран.
В этом году также будут реализованы традиционные программы: культурная, социальная и образовательная.
Также будет реализована программа “Ты не один…Вместе мы победим”, в рамках которой российские врачи проконсультируют специалистов Гематологического центра Армении.
Будет продолжено сотрудничество фестиваля с ЮНИСЕФ, ожидается проведение программы “Кинопаук”.
В Ереване фестиваль завершится 24 октября, затем он будет продолжен в пяти областях Армении: в Лорийской, Ширакской, Араратской, Гегаркуникской и Тавушской областях.