17 October 2012 - 18:04 AMT
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 17-ին ընդունել է Ստեփանակերտում տեղի ունեցող Պոեզիայի միջազգային փառատոնի մի խումբ մասնակիցների: Այս մասին հաղորդում է Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ Արցախում չափազանց կարևորում են նման միջոցառումների անցկացումը, ինչը լավ հնարավորություն է տարբեր երկրների հետ մշակութային ոլորտում կապերի հաստատման և ընդլայման, Ղարաբաղը արտաքին աշխարհին ավելի ճանաչելի դարձնելու համար:
Հյուրերի խնդրանքով երկրի ղեկավարը ներկայացրել է Արցախի ներքին և արտաքին քաղաքականության հիմնական ուղղությունները, պատասխանել նրանց կողմից բարձրացված հարցերին:

17 October 2012 - 18:03 AMT
Президент Республики Арцаха Бако Саакян 17 октября принял группу участников проходящего в Степанакерте Международного фестиваля поэзии.
Президент Саакян отметил, что в НКР придают большое значение проведению подобных мероприятий, что является хорошей возможностью для налаживания и расширения связей с разными странами в культурной сфере, представления Арцаха внешнему миру.
По просьбе гостей глава государства представил основные направления внутренней и внешней политики Арцаха, ответил на вопросы присутствующих.