Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբը (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյան), երկրորդ անգամ ելույթ ունեցավ Խաչատուր Աբովյանի անվան մանկավարժական համալսարանում:
Գարնանային համերգաշրջանում Երիտասարդական նվագախումբը Հայ-ամերիկյան դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 20-ամյակի շրջանակներում Hollywood Non-Stop համերգային ծրագրով արդեն ներկայացել էր բուհում: Այս անգամ նվագախումբը եկել էր շնորհավորելու բուհի հիմնադրման 90-ամյակը
«Ձեր լսարանի դրական արձագանքի և պահանջի շնորհիվ այսօր մենք կրկին մանկավարժական համալսարանում ենք: Բոլորի համար կարևոր է սիմֆոնիկ երաժշտությունն ու արվեստը: Ձեզ հետ մենք կապված ենք ամուր կապով, և ուզում ենք, որ այն ավելի հաստատուն դառնա: Միշտ հաճելի է նվագել այն հանդիսատեսի համար, որը հասկանում է քեզ»,- ողջունելով և շնորհավորելով համալսարանի հիմնադրման 90-ամյակի կապակցությամբ, ասաց Սերգեյ Սմբատյանը: :
ՀՊՄՀ հիմնադրման 90-ամյակին նվիրված համերգին Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբը հանդես եկավ Ջակոմո Պուչինիի, Յոհան Շտրաուսի, Էդվարդ Միրզոյանի, Ռուբեն Ալթունյանի ստեղծագործություններով, ինչպես նաև լսարանին ծանոթ և համաշխարհային ճանաչում ունեցող կինոերաժշտությամբ:

Государственный молодежный оркестр Армении (художественный руководитель и главный дирижер Сергей Смбатян) во второй раз выступил в армянском государственном педагогическом университете им. Х. Абовяна.
Во время весеннего сезона оркестр в рамках 20-летия установления дипломатических отношений между Арменией и США уже выступал с концертной программой “Hollywood Non-Stop” в педагогическом университете. На этот раз концерт оркестра посвящен 90-летию основания вуза.
“Благодаря вашим положительным откликам и просьбам мы сегодня вновь находимся в педагогическом университете. Симфоническая музыка и искусство вообще необходимы всем людям. Нас с вами связывают крепкие нити, и нам эту связь необходимо еще более укрепить. Всегда приятно играть для понимающей публики”, – сказал во время приветствия Сергей Смбатян, поздравив всех с 90-летием университета.
В ходе концерта оркестр исполнил произведения Джакомо Пуччини, Иоганна Штрауса, Эдварда Мирзояна, Рубена Алтуняна, а также известные музыкальные произведения из мировых кинофильмов.