19 October 2012 - 09:08 AMT
Հոկտեմբերի 17-ին Աթենքի «Լեդրա Մարիոթ» հյուրանոցի սրահում Հունաստանում ՀՀ դեսպանության հովանու ներքո տեղի ունեցավ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի 20-ամյակին նվիրված հանդիսությունը` կազմակերպված հիմնադրամի Հունաստանի մասնաճյուղի կողմից:
Ինչպես հայտնում է ԱԳՆ մամլո ծառայությունը, ողջույնի խոսքով հանդես եկավ Հունաստանում ՀՀ դեսպան Գագիկ Ղալաչյանը, որն իր ելույթում ընդգծեց հիմնադրամի ստեղծման եւ գործունեության բացառիկ կարեւորությունը Հայաստանի, Արցախի ու համայն հայության համար:
Հիմնադրամի Հունաստանի հանձնախմբի ատենապետ Վաչե Տեր-Կարապետյանը ներկայացրեց հիմնադրամի անցած ուղին, մասնավորապես` Հունաստանի մասնաճյուղի կողմից իրականացված աշխատանքներն ու առաջիկա ծրագրերը:
Հունահայ համայնքի 10 նշանավոր բարերարներին հանձնվեցին «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի պարգեւները: Ներկաներին ցուցադրվեց 2 տեսահոլովակ հիմնադրամի մասին: Հավաքվածների առջև ելույթ ունեցավ հայտնի կիթառահար Հակոբ Քոլանյանը:

19 October 2012 - 11:33 AMT
17 октября в зале гостиницы “Ледра Мариотт” в Афинах при поддержке посольства РА в Греции состоялась торжественное праздничное мероприятие, посвященное 20-летию основания всеармянского фонда “Айастан”, организованное филиалом фонда в Греции.
Как сообщают в пресс-службе МИД РА, с приветственной речью выступил посол РА в Греции Гагик Халачян, который в своей речи подчеркнул исключительное значение создания и деятельности фонда для Армении, Арцаха и всего армянства.
Председатель комитета фонда в Армении Ваче Тер-Карапетян представил путь, пройденный фондом со дня основания, в частности, работу, реализованную филиалом, и предстоящие программы.
10 армянским меценатам Греции были вручены награды всеармянского фонда “Айастан”.
Собравшиеся просмотрели фильм о последних достижениях ОФА и концерт с участием известных певцов и музыкантов.