ՀՀ ժողովրդական արտիստ Սոս Սարգսյանի վիճակը կայուն է, նա բուժում է ստանում հիվանդանոցում: Այս մասին PanARMENIAN.Net ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Համազգային թատրոնի տնօրեն Վարդան Մկրտչյանը:
Նրա փոխանցմամբ, դերասանի առողջական ծանր վիճակի մասին լուրերը չափազանցված են, և չեն համապատասխանում իրականությանը:
Մկրտչյանն ասաց, որ սիրված դերասանը շուտով դուրս կգրվի և կգնա տուն: Հայկական մամուլում լուրեր են տարածվել, որ ժողովրդական արտիստ Սոս Սարգսյանի վիճակը ծանր է և նա գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում:

20 Октябрь 2012 - 09:35 AMT
Состояние здоровья народного артиста РА Соса Саркисяна оценивается, как стабильное, он получает курс лечения в больнице. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал директор театра “Амазгаин” Вардан Мкртчян.
По его словам, слухи о тяжелом состоянии актера были преувеличены, и не соответствовали действительности.
Мкртчян сказал, что актер вскоре будет выписан из больницы. В армянских СМИ были распространены слухи о том, что состояние здоровья народного артиста РА крайне тяжелое, и он находится в отделении реанимации.