Լիբանանում Հայաստանի դեսպանատունը հաստատում է Բեյրութում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով հայազգի Ժորժետա Սարգսյանի մահվան մասին լուրը: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը` հավելելով, որ 9-ամյա տղայի մահվան մասին տարածված լուրերի վերաբերյալ դեռ ոչ մի պաշտոնական տեղեկություն չկա:Nouvelles d’Armenie-ի փոխանցմամբ, երեկ Բեյրութում 8 կյանք խլած պայթյունի հետևանքով զոհվել են Ժորժետա Սարգսյանն ու 9-ամյա Նոյ Դոդելյանը:
Պայթյունից մի քանի ժամ անց Բեյրութի «Ազդակ» թերթի գլխավոր խմբագիր Շահան Քանդահարյանը հայտնել էր PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին 9-ամյա հայ երեխայի վիրավորվելու մասին: Ըստ Քանդահարյանի, ավելի ուշ այդ տեղեկությունը չհաստատվեց:
Բեյրութի քրիստոնեական թաղամասում անհայտ անձինք ավտոմեքենա են պայթեցրել: Ահաբեկչության զոհ է դարձել առնվազն 8 մարդ: Ավելի քան 90 մարդ վիրավորվել է: Պայթյունը տեղի է ունեցել Սասին հրապարակում, ընդդիմադիր «Մարտի 14 շարժում» կենտրոնակայանի մոտ:

Посольство Армении в Ливане подтверждает вести о смерти армянки Жоржетты Саргсян в результате взрыва, произошедшего вчера в Бейруте. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян, добавив, что пока нет никакого официального заявления касательно вестей о смерти 9-летнего мальчика.
Как ранее сообщала Nouvelles d’Armenie, в результате вчерашнего взрыва в Бейруте, унесшего восемь жизней, погибли Жоржета Саргсян и 9-летний Ной Доделян.
Через несколько часов после взрыва главный редактор бейрутской газеты “Аздак” Шаан Кандахарян сообщил PanARMENIAN.Net о ранении 9-летнего армянского ребенка. После эта информация, по словам Канадахаряна, не подтвердилась.
В христианском квартале Бейрута неизвестные взорвали автомобиль. Жертвами теракта стали восемь человек, в том числе генерал-майор Виссама аль-Хасана, возглавлявший отдел разведки в ливанской полиции. Около 100 человек находятся в больницах с ранениями. Еще около девяноста человек получили ранения.