«168 ժամ»-ը գրում է, որ Լիբանանում ՀՀ նախկին դեսպան Արման Նավասարդյանը՝ խոսելով Լիբանանում տեղի ունեցած բախումների և սպանությունների մասին, կարծիք է հայտնել, որ եթե լիբանանյան Հըզբոլլահը ակտիվացնի իր գործունեությունը, որպես շիիզմի մարտական ջոկատ, միջհամայնքային հարաբերությունները երկրում կարող են միանգամից սրվել, և այդ դեպքում կբախվեն ոչ միայն ալավիներն ու սուննիները, ինչպես հիմա է: «Իրար դեմ դուրս կգան շիաներն ու սուննիները, քրիստոնյաներն ու մուսուլմանները: Իսկ դա արդեն քաղաքացիական պատերազմ է»,- նշել է նա:
Հարցին, թե Լիբանանի հայերն այդ դեպքում ևս կներքաշվե՞ն արյունահեղության մեջ, Ա. Նավասարդյանը պատասխանել է. «Այո: Ընդ որում, դա կլինի ավելի վտանգավոր, քան լիբանանյան 17-ամյա քաղաքացիական պատերազմի ժամանակ էր, որի ընթացքում հայ համայնքը կարողացավ պահել իր չեզոքությունը և համեմատաբար քիչ տուժեց»:

Газета “168 жам” пишет, что бывший посол Армении в Ливане Арман Навасардян, говоря о происходящих в Ливане столкновениях и убийствах, выразил мнение, что если ливанская "Хезболла" активизирует свою деятельность, как боевой отряд шиизма, межобщинные отношения в стране могут резко обостриться, и в этом случае произойдут столкновения не только между суннитами и шиитами, как это происходит в данный момент. "Друг против друга выйдут не только сунниты и шииты, но также христиане и мусульмане. А это значит, что начнется гражданская война", – отметил он.
На вопрос о том, будут ли армяне Ливана также вовлечены в кровопролитие, Арман Навасардян ответил: "Да. Причем, это будет намного опаснее, чем это было во время 17-летней гражданской войны в Ливане, в ходе которой армянская община сумела сохранить свой нейтралитет и пострадала сравнительно меньше".