24 Հոկտեմբեր 2012 - 12:47 AMT
Ռուսաստանյան էստրադայի երգիչ Ֆիլիպ Կիրկորովի Բաքվում կայանալիք համերգը չեղյալ է հայտարարվել: Ինչպես գրում է Vesti Az-ը, ըստ կազմակերպիչների, համերգը չեղյալ է հայտարարվել տեխնիկական պատճառներով: Բոլոր գնված տոմսերը կարելի է հանձնել:
Համերգը պետք է կայանար նոյեմբերի 8-ին Baku Crystal Hall-ում:
Հարկ է նշել, որ ադրբեջանական ծայրահեղական այսպես կոչված «Ղարաբաղի ազատագրման կազմակերպությունը» մտադիր էր բողոքի ակցիա կազմակերպել համերգասրահի մուտքի մոտ: Այնպես որ, թե որքանով են համերգը չեղյալ հայտարարելու պատճառները տեխնիկական, հայտնի չէ: Պարզ է միայն, որ այս անգամ ևս Բաքվում մենահամերգով հանդես գալու ձգտումով երգչին չի հաջողվի իրականացնել իր երազանքը:
Իսկ ընդհանրապես ծագումով հայ Կիրկորովը, որի մեծ սերն Ադրբեջանի հանդեպ, վաղուց է հայտնի, վաղուց արդեն անցանկալի անձ է դարձել Հայաստանում:

24 Октябрь 2012 - 12:35 AMT
Бакинский концерт российского певца Филиппа Киркорова отменен. Как пишет Vesti Az, по словам организаторов, концерт отменен по техническим причинам. Все купленные билеты можно будет сдать в местах их приобретения.
Проведение концерта Филиппа Киркорова планировалась на 8 ноября в Baku Crystal Hall.
Стоит отметить, что азербайджанская экстремистская Организация освобождения Карабаха собиралась устроить акцию протеста у входа во Дворец Гейдара Алиева во время концерта Киркорова. Так что, насколько техническими являются причины отмены концерта, не известно. Ясно только, что и на этот раз давно стремившемуся дать сольный концерт в Баку певцу не удастся осуществить свою мечту.
Вообще, армянин по национальности Киркоров давно известен своей любовью к Азербайджану, из-за чего стал практически персоной нон-грата в Армении.