Հոկտեմբերի 23-25-ն աշխատանքային այցով Հայաստանում էր գտնվում ռուսաստանի ԶՈՒ ցամաքային զորքերի հրամանատար, գեներալ-գնդապետ Վլադիմիր Չիրկինը, հաղորդում է ՀՀ ՊՆ մամլո ծառայությունը: Այցի նպատակն էր ստուգել Հայաստանում տեղակայված 102-րդ ռուսական ռազմական բազայի ստորաբաժանումների մարտական պատրաստվածությունը և օգնել բազայի հրամանատարությանը նոր ուսումնական տարվան նախապատրաստվելու հարցում:
Այցի շրջանակներում Չիրկինը հանդիպել է Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի և ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ Յուրի Խաչատուրովի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է հարցերի լայն շրջանակ, որոնք կապված են 102-րդ ռազմաբազայի գործունեության հետ, ինչպես նաև Հայաստանի և Ռուսաստանի ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցությունը:

С 23-го по 25-ое октября в Армении с рабочим визитом находился командующий сухопутными войсками ВС России, генерал-полковник Владимир Чиркин, сообщает пресс-служба Минобороны РА. Цель визита – проверка боевой подготовки подразделений дислоцированной в Армении 102-ой российской военной базы и помощь командованию базы в подготовке нового учебного года.
В рамках визита Владимир Чиркин встретился с министром обороны Армении Сейраном Оганяном и начальником Главного штаба ВС РА Юрием Хачатуровым. В ходе встречи был обсужден широкий спектр вопросов, связанных с деятельностью 102-ой российской базы, а также военное и военно-техническое сотрудничество Армении и России.