«Համազգային» թատրոնի նախագիծն ընտրված է: Այս մասին PanARMENIAN.Net- ին ասաց թատրոնի տնօրեն Վարդան Մկրտչյանը: Նրա խոսքով Երևանի քաղաքապետարանի ճարտարապետական հանձնաժողովի նիստում քննարկվել են նախապես հայտարարած մրցույթի արդյունքում ներկայացված նախագծերը, և ընտրվել են լավագույն երեքը:
Մկրտչյանը նշեց, որ մեկ նախագիծ հատկապես դուր է եկել մասնագիտական հանձնաժողովին, որովհետև հանրային տարածքը չի ծառայի այլ նպատակի, և բոլոր հաշվարկներն արված են, որպեսզի չխանգարեն թունելի աշխատանքին, չվնասեն կանաչապատ տարածքին կամ ճանապարհին:
Նա նշեց, որ նախագիծը, հավանաբար, կհաստատվի շաբաթվա վերջում կամ մյուս շաբաթվա ընթացքում: Թատրոնի շենքը կառուցվելու է Սարյան փողոցի Գլխավոր փոստին հարող տարածքում:

Уже выбран проект театра “Амазгаин”. Об этом PanARMENIAN.Net сказал директор театра Вардан Мкртчян. По его словам, на заседании архитектурной комиссии мэрии Еревана были обсуждены представленные в результате объявленного конкурса проекты, и из них были отобраны 3 лучших.
Мкртчян отметил, что один из проектов особенно понравился экспертной комиссии, потому что общественная территория не будет служить другой цели, и все подсчеты уже сделаны.
Он отметил, что, возможно, проект будет утвержден в конце этой недели. Здание театра будет построено на улице Сарьяна, на территории рядом с Главной почтой.