Ֆիլիպ Կիրկորովը «վրդովված է» այն փաստով, որ Բաքվում իր համերգը չեղյալ է հայտարարվել: Ըստ պաշտոնական վարկածի, Կիրկորովի համերգը Բաքվում չի կայանա տեխնիկական պատճառներով: Սակայն Ֆիլիպ Կիրկորովի մամլո քարտուղար Օլգա Ալեքսեևան հայտարարել է, որ այդ վարկածն անիրական է հնչում, չէ որ Baku Crystall Hall-ում վերջերս ելույթ ունեցավ Ջենիֆեր Լոպեսը, որը խիստ պայմաններ էր ներկայացրել համերգի կազմակերպիչներին:
Ըստ Կիրկորովի, իրականում Ադրբեջանի իշխանությունները վիրավորված են, որ նրա հայրը՝ Բեդրոս Կիրկորովն օգնում է 14-ամյա հայ երգիչ Անդրանիկ Ալեքսանյանին, որը տառապում է ծանր ու հազվագյուտ հիվանդությամբ: Տղան չի կարողանում աճել, և «Մանկական Նոր ալիք» մրցույթում նրա ելույթից հետո հայտնի մարդկանցից շատերը ցանկացան օգնել պատանի տաղանդին:
Կիրկորովը չլռեց և անկեղծ արտահայտվեց Բաքվում իր ելույթը չեղյալ հայտարարելու մասին «Իզվեստիա» թերթին. «Երևի, ես ապշեցնեմ շատերին, սակայն, վերափոխելով հայտնի արտահայտությունը ազգություն չունեցող հանցավորության մասին, առանց որևէ ենթատեքստի ցանկանում եմ ասել, որ ստեղծագործող մարդիկ պատկանում են այն մարդկանց շարքին, որոնք կապված չեն ազգային ծագման կամ տարածքային պատկանելության հետ…Առավել ևս տխուր է, երբ կատարողի քաղաքացիությունը, կամ ազգային ծագումը դառնում են համերգը չեղյալ հայտարարելու պատճառ, որին հազարավոր մարդիկ են սպասում: Չէ որ ինձ համար, որպես մի մարդու, որը միշտ հեռու է եղել քաղաքականությունից, բարդ է բացատրել այս իրավիճակը, որ ստեղծվել է Բաքվի Cristall Hall համերգասրահում նոյեմբերի 8-ին կայանալիք իմ համերգի շուրջ»,-ասել է Կիրկորովը:
Ռուսաստանցի երգիչը դեռ հույս ունի, որ Ադրբեջանում իր համերգի կազմակերպիչները ուշքի կգան և նա կկարողանա ուրախացնել երկրպագուներին իր շոուով:

Филипп Киркоров “возмущен” отменой концерта в Баку. По официальной версии, концерт Филиппа Киркорова в Баку не состоится по техническим причинам. Но пресс-секретарь Филиппа Киркорова Ольга Алексеева заявила, что эта версия звучит неправдоподобно, ведь в Baku Crystall Hall не так давно выступала сама Дженнифер Лопес, которая предъявляет жесткие требования к организации концертов.
По мнению Филиппа Киркорова, на самом деле власти Азербайджана обижены на то, что его отец Бедрос Киркоров помогает 14-летнему певцу из Армении Андранику Алексаняну, страдающему тяжелым и редким заболеванием. Мальчик не может расти, и многие знаменитости после его выступления на конкурсе «Детская Новая волна» в Юрмале в 2011 году решили помочь юному таланту.
Но Киркоров не стал молчать и откровенно высказался по поводу отмены выступления в Баку в газете «Известия». «Наверное, я шокирую многих, но, перефразируя избитое выражение о преступности, не имеющей национальности, хочу сказать без всякого, подчеркиваю, контекста, что творческие люди принадлежат к сообществу людей без национальной и территориальной привязанности… Тем печальнее, когда то ли гражданство, то ли национальное происхождение исполнителя становится причиной отмены концерта, которого ждут тысячи зрителей. А ведь мне, как человеку, который всегда был вне политики, сложно иначе объяснить ситуацию, сложившуюся вокруг моего выступления в Баку 8 ноября в концертном зале Cristall Hall», – заявил Филипп Киркоров.
Однако российский певец все еще надеется, что организаторы его концерта в Азербайджане одумаются, и он сможет “порадовать поклонников” грандиозным шоу «ДРУGOY».