31 Հոկտեմբեր 2012 - 05:29 AMT
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է, որ Արագածոտնի մարզի դատախազի տեղակալ Արմեն Մելքոնյանին վերջերս հեռացրել են աշխատանքից, քանի որ ծեծել է ճանապարհային ոստիկանության աշխատակցի:
«Ըստ մեր տեղեկությունների՝ Մելքոնյանը մեքենան կանգնեցնելու համար ապտակել է ՃՈ աշխատակցին, այնուհետև նրան հրավիրել է իր աշխատասենյակ և դաժանաμար ծեծել: Փորձեցինք լուրը ճշտել ՀՀ գլխավոր դատախազի մամուլի քարտուղար Սոնա Տռուզյանից, որը պատասխանեց. «Արագածոտնի մարզի դատախազի տեղակալ Արմեն Մելքոնյանը աշխատանքից ազատվել է 2012թ. օգոստոսի 22-ին՝ դատախազին ոչ հարիր վարքագիծ դրսևորելու պատճառով»:
Արդյոք նա է այն անբարոյականը, որին ակնարկում էր Սերժ Սարգսյանը, «Ժողովուրդ»-ին չհաջողվեց պարզել, քանի որ և դատախազությունից, և ՀՀ նախագահի նստավայրից հրաժարվեցին նախագահականի μացահայտումներից մանրամասներ հաղորդել»,- գրում է թերթը:

Как сообщает газета “Жоговурд”, заместителя прокурора Арагацотнской области Армении Армена Мелконяна недавно освободили с занимаемой должности за избиение сотрудника дорожной полиции.
“По нашим данным, Мелконян дал пощечину остановившему его машину сотруднику ДП, после “пригласил” в свой кабинет, где жестоко его избил. Мы попытались проверить информацию у пресс-секретаря Генеральной прокуратуры Армении Соны Трузян, которая сказала: “Заместитель прокурора Арагацотнской области Армении Армен Мелконян освобожден с должности 22 августа 2012 года за неподобающее поведение”.
Тот ли это аморальный тип, на которого намекал Серж Саргсян, нам выяснить не удалось, так как и в прокуратуре, и в аппарате президента отказались сообщить подробности”, – пишет «Жоговурд».