31 Հոկտեմբեր 2012 - 11:05 AMT
Սարգսյանն ու Ահմադինեժադը խոսել են հեռախոսով. Հայաստանի ու Իրանի միջև հաստատվել են ամուր բարեկամական հարաբերություններ
Հայաստանի և Իրանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանն ու Մահմուդ Ահմադինեժադը հեռախոսազրույց են ունեցել, հայտնում է իրանական «ԻՌՆԱ» գործակալությունը:
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, դրական գնահատելով օրերս Հայաստանում տեղի ունեցած հայ-իրանական միջկառավարական հանձնաժողովի 11-րդ նիստը, նշեց, որ նման հանդիպումները խթանում են երկկողմ հարաբերությունների խորացումը բոլոր ոլորտներում:
Իրանի նախագահ Մահմուդ Ահմադինեժադն, իր հերթին նշել է, որ համատեղ նիստի անցկացումը վկայում է, որ երկու երկրների միջև հաստատվել են ամուր բարեկամական հարաբերություններ, և որ Երևանն ու Թեհրանը վճռական են երկկողմ համագործակցության մակարդակը բարձրացնելու հարցում:

31 Октябрь 2012 - 10:58 AMT
Саргсян и Ахмадинежад поговорили по телефону: Между Арменией и Ираном установлены крепкие дружественные отношения
Президенты Армении и Ирана Серж Саргсян и Махмуд Ахмадинежад провели телефонную беседу, передает иранское информагентство "ИРНА".
Президент Армении Серж Саргсян, положительно оценив прошедшее на днях в Армении 11-е заседание Межправительственной армяно-иранской комиссии, подчеркнул, что подобные встречи стимулируют углубление двусторонних отношений во всех сферах.
Президент Ирана Махмуд Ахмадинежад, в свою очередь, отметил, что проведение совместного заседания Межправительственной армяно-иранской комиссии является свидетельством того, что между двумя странами установлены крепкие дружественные отношения, а также того Ереван и Тегеран решительно настроены в плане повышения уровня двустороннего сотрудничества.