Նոյեմբերի 1-8-ը Հայաստան-ՆԱՏՕ Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրի շրջանակում Հայաստանում անցկացվելու է հերթական «ՆԱՏՕ-ի շաբաթ» միջոցառումը, հայտնում է ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:
Գյումրու Մ. Նալբանդյանի անվան պետական մանկավարժական ինստիտուտում տեղի կունենա ուսանողների հետ հանդիպում, որի ժամանակ դասախոսություններով հանդես կգան ՀՀ ԱԳ նախարարության, Հայաստանում ԱՄՆ և ՄԹ դեսպանությունների, ՆԱՏՕ-ի ներկայացուցիչները:
Նոյեմբերի 5-6-ը, որպես ՆԱՏՕ-ի շաբաթվա հիմնական միջոցառում, «Կոնգրես» հյուրանոցում տեղի կունենա ՆԱՏՕ-ի Գործընկերության նոր քաղաքականությանը նվիրված՝ «Համագործակցային անվտանգության ամրապնդումը. ՆԱՏՕ-ի Նոր գործընկերային քաղաքականության հավելյալ ներդրումը» սեմինարը, որին մասնակցելու են ՆԱՏՕ-ի բարձրաստիճան պաշտոնյաններ, ՀՀ ԱԳ եւ ՊՆ նախարարությունների ներկայացուցիչներ, քաղաքագետներ, փորձագետներ, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:
«ՆԱՏՕ-ի շաբաթ»միջոցառման մասնակիցները կայցելեն ՀՀ ՊՆ խաղաղապահ բրիգադ, իսկ ՀՀ ԱԳՆ շենքում հեռուստակամուրջներ կանցկացվեն Կոսովոյում ուԱֆղանստանում ծառայող հայ խաղաղապահների եւ նրանց ընտանիքների համար:
Նախատեսվում է նաև այցելություն ՀՀ Արտակարգ իրավիճակներինախարարության փրկարար ծառայության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն:
ՆԱՏՕ-ի` որպես քաղաքական-ռազմական դաշինք, զարգացման և վերափոխման խնդիրների քննարկմանը նվիրված հեռուստատեսային կլոր սեղանի անցկացմամբ կեզրափակվի նախատեսված միջոցառումների ցանկը:
«ՆԱՏՕ-ի շաբաթ» միջոցառման, ինչպես նաև սեմինարի լուսաբանումը բաց էլրատվության միջոցների ներկայացուցիչների համար:

31 Октябрь 2012 - 11:46 AMT
1-8 ноября в Армении состоится очередная “Неделя НАТО”, проводимая в рамках Плана индивидуального партнерства Армения-НАТО, сообщает пресс-служба МИД РА.
В рамках “Недели НАТО” в Государственного педагогическом университете им. М.Налбандяна в Гюмри пройдет встреча со студентами, во время которой с лекциями выступят представители НАТО, Министерства ИД Армении, посольств США и Великобритании в РА.
5-6 ноября в Ереване состоится центральное мероприятие “Недели НАТО” – посвященный Новой политике партнерства НАТО семинар “Укрепление сотрудничества во имя безопасности; вклад Новой политики партнерства НАТО”. В семинаре примут участие высокопоставленные представители НАТО, представители МИД и Минобороны РА, общественных организаций, политологи, эксперты.
Участники “Недели НАТО” посетят Миротворческую бригаду, а здании Минобороны будут организованы телемосты между служащими в Афганистане и Косово армянскими миротворцами и их семьями.
Запланировано также посещение Центра управления чрезвычайными ситуациями Спасательной службы МЧС РА.
“Неделя НАТО” завершится проведением “круглого стола”, в ходе которого будут обсуждены вопрос развития и реформирования НАТО как военно-политического блока.