Որոշ ԶԼՄ-ներում, հատկապես ադրբեջանական, այսօր` նոյեմբերի 1-ին, տեղեկություններ են հայտնվել այն մասին, որ Թուրքմենստանի նախագահ Ղուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովն այցելելու է Հայաստան: Ըստ հաղորդագրությունների, Երևանում նա կքննարկի երկու երկրների համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը դիմեց ՀՀ ԱԳՆ՝ խնդրելով պարզաբանումներ տալ այս հաղորդագրության վերաբերյալ: «Բոլոր բարձրաստիճան պաշտոնյաների այցերի մասին մենք կիրազեկենք պատշաճ ժամկետներում»,-հայտարարել է ՀՀ ԱԳՆ մամլո քարոտւղար Տիգրան Բալայանը:
Ստացվում է, որ ադրբեջանական ԶԼՄ-ներն ավելի տեղեկացված են պաշտոնյաների այցերի մասին Հայաստան, քան հայկական:
Դեռ սեպտեմբերի 5-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ հանդիպմանը Թուրքմենստանի ԱԳ նախարար Վեպա Հաջիևը հայտնել էր, որ Ղուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովը մտադիր է այցելել Երևան, այցի ժամկետը չէր նշվել:

В некоторых СМИ, особенно азербайджанских, сегодня, 1 ноября, появилась информация о предстоящем визите президента Туркменистана Гурбангулы Бердымухаммедова в Армению. Согласно этой информации, в Ереване Бердымухаммедов обсудит вопросы сотрудничества двух стран.
Корреспондент PanARMENIAN.Net обратился в МИД Армении с просьбой прояснить данную информацию. “Обо всех визитах высокопоставленных гостей в Армению мы оповестим в надлежащие сроки”, – заявил пресс-секретарь МИД РА Тигран Балаян.
Получается, что азербайджанские СМИ лучше проинформированы о визитах официальных лиц в Армению, чем армянские.
Еще 5 сентября на встрече с министром иностранных дел Армении Эдвардом Налбандяном замминистра иностранных дел Туркменистана Вепа Гаджиев сообщил, что Гурбангулы Бердымухамедов намерен посетить Ереван. Дата визита не уточнялась.