Նոյեմբերի 2-ից 6-ը Հայաստանում կանցկացվի ճապոնական ֆիլմերի փառատոն: Ցուցադրությունները կազմակերպվել են Հայաստանում Ճապոնիայի դեսպանության, Հայ-ճապոնական «Հիկարի» գիտակրթամշակութային կենտրոնի կողմից` ՀՀ արտաքին գործերի և մշակույթի նախարարությունների աջակցությամբ:
«Հիկարի» կենտրոնի տնօրեն Կարինե Փիլիպոսյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց, որ փառատոնը կազմակերպվում է երկրորդ անգամ: «Առաջին անգամ անցկացվել է 2011 թվականին, և դարձյալ Հայաստանում Ճապոնիայի դեսպանության հետ համատեղ: Այս տարի փառատոնը կրում է «Թող թևածի խաղաղությունն ամենուր» խորագիրը»,- նշեց նա:

1 Ноябрь 2012 - 14:14 AMT
С 2 по 6 ноября в Армении будет проведен фестиваль японских фильмов. Показы организованы посольством Японии в Армении, армяно-японским научным культурно-образовательным центром “Хикари” при содействии Министерства культуры РА.
Директор центра “Хикари” Карине Пилипосян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net отметила, что фестиваль организовывается во второй раз.
“Впервые он был организован в 2011 году, и также совместно с посольством Японии в Армении. В этом году фестиваль будет проведен под девизом “Пусть повсюду будет мир”, – отметила она.