Երեկ երեկոյան տեղի է ունեցել «Օրինաց երկիր» կուսակցության քաղաքական խորհրդի հերթական նիստը` կուսակցության նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորությամբ: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ին հայտնում են «Օրինաց երկիր» կուսակցությունից:
Քաղխորհուրդը քննարկել է կուսակցության կազմակերպչական խնդիրներին վերաբերող հարցեր, ինչպես նաև որոշում է ընդունել «Օրինաց երկիր» կուսակցության 11-րդ արտահերթ համագումարն անցկացնել 2012 թվականի դեկտեմբերի 22-ին:
ՕԵԿ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը քաղխորհրդին է ներկայացրել վերջերս Ռուսաստանի Դաշնություն և Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցերի շրջանակներում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները, ընդգծել դրանց կարևորությունը:
Արթուր Բաղդասարյանը նաև տեղեկացրել է, որ ՉԺՀ-ում պաշտոնապես հայտարարվել է ՕԵԿ-ի և Չինաստանի կոմունիստական կուսակցության միջև միջկուսակցական համագործակցության մասին:
ՕԵԿ քաղխորհուրդը, ի թիվս այս հարցերի, քննարկել է ներքաղաքական, ինչպես նաև արտաքին քաղաքական խնդիրներին վերաբերող հարցեր:

2 Ноябрь 2012 - 08:54 AMT
Вечером 1 ноября под председательством лидера партии “Оринац еркир” Артура Багдасаряна состоялось очередное заседание политсовета партии.
Об этом PanARMENIAN.Net сообщают в пресс-службе партии. Политсовет обсудил ряд организационных вопросов. В ходе заседания было принято решение о том, что внеочередной 11-ый съезд партии “Оринац еркир” состоится 22 декабря.
Лидер партии представил политсовету договоренности, достигнутые в рамках недавних рабочих визитов в Россию и Китай, подчеркнул их важность. При этом он отметил, что это станет серьезным стимулом для укрепления безопасности Армении, а также углубления и развития военно-технического и экономического сотрудничества с этими странами.
Артур Багдасарян сообщил, что в Китае официально было объявлено о межпартийном сотрудничестве партии “Оринац Еркир” с Коммунистической партией Китая.