2 Նոյեմբեր 2012 - 08:00 AMT
Նոյեմբերի 19-ին` ժամը 19:00-ին, Տիկնիկային թատրոնում Եվա Սուջյանը և իր ռոք-բենդը հանդես կգան «Ռոքն ընդդեմ երեխաների հիվանդության» խորագրով մենահամերգով: Համերգը կազմակերպում է «Օգնենք հայ մանուկներին» բարեգործական հասարակական կազմակերպությունը Երևանի Պետական Տիկնիկային Թատրոնի աջակցությամբ և երաժիշտների վերջին խոշոր մենահամերգն է այս տարի:
Ռոք-բենդի կազմում են Արթուր Մարգարյանը (սոլո կիթառ), Հովհաննես Հարությունյանը (բաս կիթառ), Արթուր Հովակիմյանը (ստեղնաշարային գործիքներ) և Գևորգ Հարությունյանը (հարվածային գործինքեր), ովքեր Եվայի հետ միասին կներկայանան ինչպես հին ու սիրված երգերով, այնպես էլ մի-քանի նոր կատարումներով: Համերգի ընթացքում նաև մեծ անակնկալ է սպասվում հայկական ռոքի բոլոր սիրահարների համար:
Համերգից ստացված ողջ հասույթը կփոխանցվի հազվադեպ հանդիպող մաշկային հիվանդությամբ` Վեբեր–Կոկեյնի բշտային էպիդերմոլիզով տառապող և բուժման կարիք ունեցող 4-ամյա Ռիտա Ղարիբյանի հաշվեհամարին:

19 ноября в 19:00 часов в Ереванском государственном кукольном театре им. Туманяна армянская певица Ева Суджян и ее рок-группа выступят с сольным концертом “Рок против болезни детей”. Концерт организован благотворительной общественной организацией “Поможем армянским детям” при содействии Ереванского государственного кукольного театра. Это последний крупный сольный концерт музыкантов в этом году.
Ева Суджян и ее рок-группа, в состав которой входят Артур Маргарян (соло-гитара), Ованнес Арутюнян (бас-гитара), Артур Овакимян (клавишные инструменты) и Геворг Арутюнян (ударные инструменты) представят в ходе концерта, как старые песни, так и некоторые новые композиции.
Вся выручка с концерта пойдет на лечение четырехлетней Риты Гарибян, страдающей редким кожным наследственным заболеванием – буллезным эпидермолизом Вебера-Кокейна.