2 Նոյեմբեր 2012 - 13:34 AMT
Երեկ Քարվաճառում տեղի ունեցած վթարից տուժած 15 զինծառայող տեղափոխվել Է ՊՆ կենտրոնական կայազորային հոսպիտալ:
«Տեղափոխումը կատարավել է 3 փուլով, ավարտվեց քիչ առաջ: Տուժածները հիմնականում գանգուղեղային վնասվածք ունեն: Ամենածանրը Արթուր Եղիազարյանի վիճակն է, վիրահատվել է նրա կողոսկրը: Վերակենդանացման բաժանմունքում այս պահին 5 զինծառայող կա: Վիրավորները հիվանադանոցում կման մեկ շաբաթից մինչև մեկ ամիս», – ասաց կենտրոնական զինվորական հոսպիտալի նեյրովիրաբուժական բաժաշնմունքի պետ Արման Հակոբյանը:
ԼՂՀ Պաշտպանության բանակից հաղորդում են, որ նախնական վարկածով, մեքենան իջնելիս է եղել վտանգավորությամբ հայտնի Հարուրի ձորով, և հանդիպակաց մեքենայի լույսերը խանգարել են վարորդին, նա փորձել է լայն շրջադարձ կատարել, բայց չի կարողացել:
Հիշեցնենք, որ երեկ Քարվաճառ-Վարդենիս ճանապարհին շրջվել է զինվորականներին տեղափոխող մեքենան: 4 զինծառայող մահացել է, 15-ը՝ վիրավորվել: Հարուցվել է քրեական գործ:

2 Ноябрь 2012 - 13:41 AMT
Пострадавшие в результате имевшего место накануне в Карвачаре ДТП 15 военнослужащих переведены в Центральный горнизонный военный госпиталь в Ереване.
Военнослужащие были переведены в три этапа. “Крайне тяжелым на данный момент остается состояние младшего сержанта Артура Егиазаряна, 1987г.р, которому была проведена операция на бедре. В отделении реанимации находятся 5 военнослужащих, они останутся в больнице от недели до месяца”, – сказал глава отделения нейрохирургии военного госпиталя Арман Акопян.
По сообщению Армии обороны Арцаха, по предварительной версии причиной аварии перевозившей 19 военнослужащих-контрактников грузовой автомашины «Урал» на отрезке дороги Карвачар-Варденис, известном как «ущелье Гарура», стал свет от фар движущейся по встречной полосе автомашины, в результате чего «Урал» выехал с проезжей части и упал в ущелье, сообщает пресс-служба Армии обороны Арцаха. В результате аварии погибло 4 военнослужащих, 15 ранены.