6 Նոյեմբեր 2012 - 06:50 AMT
ՀԱԿ անդամ Սոս Գիմիշյանը «168 ժամ»-ի հետ զրույցում անդրադարձել է ՀԱԿ անդամ Արամ Մանուկյանի այն հայտարարությանը, թե Մարտի 1-ը «Ռոբերտ Քոչարյանի խելահեղության արդյունքն էր, Քոչարյանի հրահանգով է եղել:
«Ինձ համար ակնհայտ է, որ ԲՀԿ-ն ու Քոչարյանն անբաժանելի մասեր են: Ի՞նչ է նշանակում` մեղավոր է Ռոբերտ Քոչարյանը: Նա ի՞նչ է՝ մենա՞կ է գործել, անձա՞մբ է արել, թե՞ կառավարությունը որոշում չի ընդունել: Ռոբերտ Քոչարյանը ի՞նչ է՝ մենակ է վերցրել զենքն ու գնացել տասը հոգու սպանել: Այսպես ո՞նց եղավ: Նա անձամբ չի կրակել, որոշում է ընդունվել, այն էլ` շատերի կողմից»,- երեկ «168 ժամ»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ՀԱԿ անդամ Սոս Գիմիշյանը:

Газета “168 жам” пишет, что член АНК в беседе с корреспондентом газеты коснулся заявления, сделанного Арамом Манукяном о том, якобы события 1 Марта “были результатом безумства Роберта Кочаряна”, произошедшее было сделано по его приказу.
“Для меня очевидно, что ППА и Кочарян являются неотъемлемыми частями. Что значит: виноват Робет Кочарян? Он что один действовал, лично сделал, или правительство не принимало решений? Что Роберт Кочарян один взял оружие, пошел и убил десять человек? Как это случилось? Он лично не стрелял, было принято решение, причем оно было принято не одним человеком”, – вчера в беседе с корреспондентом газеты сказал Сос Гимишян.