6 Նոյեմբեր 2012 - 11:12 AMT
ՀՀ գլխավոր հարկադիր կատարող, արդարադատության գեներալ-մայոր Միհրան Պողոսյանի գլխավորած պատվիրակությունը վաղը՝ նոյեմբերի 7-ին, երկօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Էստոնիայի Հանրապետություն՝ մասնակցելու մայրաքաղաք Տալլինում կայանալիք «Եվրամիության ռազմավարությունը Բալթիկ ծովի տարածաշրջանում և ոլորտային իրավական ու տնտեսական հիմնահարցերը, ներառյալ` անվճարունակությունը» թեմայով միջազգային գիտաժողովին։
Ըստ օրակարգի՝ նոյեմբերի 9-ին նախատեսվում է նաև ՀՀ գլխավոր հարկադիր կատարողի ելույթը «Կատարողական վարույթը և սնանկությունը. հիշյալ գործընթացների փոխհարաբերակցության հիմնախնդիրները Հայաստանի Հանրապետությունում» թեմայի վերաբերյալ։
Նշենք, որ ՀՀ ԱՆ ԴԱՀԿ ծառայության պատվիրակությունը միջոցառմանը կմասնակցի Էստոնիայի Դատական կատարողների և սնանկության կառավարիչների Պալատի հրավերով։

Делегация во главе с начальником Службы принудительного исполнения судебных актов (СПИСА) Армении Миграном Погосяном с двухдневным рабочим визитом отбудет в Эстонию 7 ноября для участия в международной конференции “Стратегии Евросоюза для Балтийского региона”, которая пройдет в Таллинне.
9 ноября планируется выступление главного принудительного исполнителя РА на тему “Исполнительное производство и банкротство”.
Следует отметить, что делегация СПИСА примет участие в мероприятии по приглашению Палаты судебных исполнителей и управляющих банкротством Эстонии.