Նախօրեին Մոսկվայում` Ռուսաստանի Կինեմատոգրաֆիստների միության Կինոյի տանը, կայացել է «Ընդհատված երգը» գեղարվեստական ֆիլմի շնորհանդեսը: Ֆիլմն հայ և ադրբեջանցի զինվորների մասին է, ովքեր Ղարաբաղյան պատերազմի ընթացքում հայտնվել են փոսի մեջ, հաղորդում է ֆիլմի մամուլի ծառայությունը: Միջոցառմանը ներկա են եղել Ռուսաստանում հայկական և ադրբեջանական սփյուռքի ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև մակույթի և արվեստի ռուս գործիչներ:
Ֆիլմի ռեժիսոր Արիկ Մանուկյանը նշել է, որ «Ընդհատված երգը» ամեն մեկի մասին չէ, բայց բոլորի համար է: «Մենք չենք պաշտպանել հերոսներից և ոչ մեկին: Մենք պարզապես նրանց փոսն ենք նետել: Իսկ հետո հարաբերություններն իրենք են պարազել»,-հայտարարել է նա:
Ֆիլմի պրոդյուսեր Գոհար Գևորգյանը հիշատակել է ադրբեջանցի հանրահայտ երգչուհի Զեյնաբ Խանլարովայի վերջերս տված հարցազրույցը, որտեղ նա իր համակրանքն է արտահայտել Ռամիլ Սաֆարովին ներում շնորհելու կապակցությամբ և ասել է, որ հնարավորությամ դեպքում ինքը ևս նույն կերպ կվարվեր: Գևորգյանը հռետորական հարց է բարձրացրել. «Հետաքրքիր է, արդյո±ք Խանլարովան կկացնահարեր նույն Ջիգարխանյանին կամ Օրբելյանին, եթե նման հնարավորություն ունենար»:

Накануне в Москве, в Доме кино Союза кинематографистов России, состоялась премьера художественного фильма "Прерванная песня" об армянском и азербайджанском солдатах, попавших в яму во время боевых действий во время Карабахской войны. Об этом сообщает пресс-служба фильма. На мероприятии присутствовали представители армянской и азербайджанской диаспор России, а также российские деятели культуры и искусства.
Режиссер ленты Арик Манукян отметил, что "Прерванная песня" – фильм не не про каждого, но для всех. "Мы не защищали кого-либо из героев. Мы просто бросили их в яму. А дальше они разбирались сами",- заявил он.
"Прерванная песня" – не столько история взаимоотношений двух народов, сколько хитросплетение человеческих судеб, волею судьбы оказавшихся в одной яме",- заявила в беседе с журналистами исполнительный продюсер картины Гоар Геворкян. Она выразила сожаление в связи с тем, что неспособность к диалогу начали выражать даже известные деятели культуры и искусства. В этом контексте Геворкян напомнила недавнее интервью знаменитой азербайджанской певицы Зейнаб Ханларовой, которая заявила, что полностью одобряет поступок Рамиля Сафарова и сама при случае поступила бы точно также. "Интересно, зарубила бы Ханларова топором тех же самых Джигарханяна или Орбеляна, будь у нее такая возможность?"- задалась риторическим вопросом Геворкян.