Գյումրու նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի որդի Սպարտակ Ղուկասյանը նախօրեին կամովի ներկայացել է ոստիկանություն: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնել է ՀՀ Ոստիկանության լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության աշխատակից Արմեն Մալխասյանը: Նրա խոսքով` Սպարտակ Ղուկասյանը բերման է ենթարկվել նոյեմբերի 10-ին: Այլ մանրամասների մասին կտեղեկացվի լրացուցիչ:
Նշենք, որ Ս. Ղուկասյանը հետախուզվում էր Գյումրիում ծեծի ու կրակոցների գործի շրջանակներում, նրա դեմ մեղադրանք է առաջադրվել է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258 հոդվածի 4-րդ մասով՝ զենքի գործադրմամբ կատարված խուլիգանություն և 235 հոդվածի առաջին մասով՝ ապօրինի զենք, զինամթերք ձեռք բերելը, պահելը, կրելը:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 24-ին, ժամը 22.30-ի սահմաններում, Գյումրու Սայաթ-Նովա և Ռուսթավելու փողոցների խաչմերուկում գտնվող «Հրաշքների աշխարհ» սրճարանի դիմաց տեղի է ունեցել վիճաբանություն: Վիճաբանողները կոպիտ կերպով խախտելով հասարակական կարգն ու բացահայտ անհարգալից վերաբերմունք դրսևորելով հասարակության հանդեպ` ծեծի են ենթարկել միմյանց, խուլիգանական հայհոյանքներ տվել, կրակոցներ արձակել: Վիճաբանությանը, ըստ նախաքննության տվյալների, մասնակցել են Գյումրու բնակիչ Սպարտակ Ղուկասյանն ու քաղաքի ավագանու անդամի թեկնածու Էդգար Մկրտչյանը` իրենց ընկերների հետ:
Փաստի առթիվ օգոստոսի 27-ին Շիրակի մարզի քննչական բաժնում հարուցվել էր քրեական գործ` ՀՀ քր. օր-ի 258 հոդվածի 4-րդ և 235 հոդվածի 1-ին մասերով:

Сын бывшего мэра Гюмри Вардана Гукасяна – Спартак Гукасян накануне добровольно явился в полицию. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил сотрудник пресс-службы Полиции РА Армен Малхасян. По его словам, Спартак Гукасян был подвержен приводу 10 ноября. О других подробностях будет сообщено позже.
Отметим, что Спартак Гукасян находился в розыске по делу о драке и перестрелке в Гюмри, против него было выдвинуто обвинение по признакам статей 258 часть 4 (хулиганство) и 235 часть 1 (незаконное ношение оружия).
Напомним, что 24 августа около 22:30 часов напротив кафе “Мир чудес” на перекрестке улиц Саят-Нова и Руставели в Гюмри произошла драка. Участники грубо нарушили общественный порядок, проявив неуважение к общественности, избили друг друга, нецензурно ругались, стреляли. По данным предварительного следствия, в потасовке принимали участие житель Гюмри Спартак Гукасян и кандидат в члены совета старейшин города Эдгар Мкртчян со своими друзьями.
По факту 27 августа в следственном отделе Ширакской области было возбуждено уголовное дело по признакам статей 258 часть 4 и 235 часть 1.