Պաշտոնական այցով նոյեմբերի 12-14-ը Հունաստանում գտնվող ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Հունաստանի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարար Պանոս Պանայոտապուլոսի և Հունաստանի ազգային պաշտպանության գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ Միխաիլ Կոստարակոսի հետ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են երկկողմ ռազմական համագործակցությանն առնչվող հարցեր, մասնավորապես` զորքերի մարտական ծառայության և մարտական ապահովման ստորաբաժանումների գործունեությունը համակարգող գլխավոր շտաբերի համապատասխան ստորաբաժանումների միջև երկկողմ համագործակցությանը, ռազմական կրթությանը, ոչ-դասական մարտի վարման ուղղությամբ պատրաստությանը,:
Այցի ընթացքում ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետը կայցելի նաև Հունաստանի ցամաքային զորքերի ռազմական ակադեմիա, որտեղ ուսանում են հայ կուրսանտները, և ռազմական արդյունաբերության ձեռնարկություններ:
Արարողակարգային միջոցառումների շրջանակներում ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը այցելել և ծաղկեպսակ է դրել Անհայտ զինվորի հուշարձանին:

13 November 2012 - 13:16 AMT
Глава Генштаба Армении обсуждает в Греции двустороннее сотрудничество в сфере военной промышленности
Возглавляемая начальником Главного штаба ВС Армении, генерал-полковником Юрием Хачатуровым армянская делегация 12-14 ноября с официальным визитом находится в Греции, сообщает пресс-служба МО РА. В рамках визита делегация ГШ Армении встретилась с министром национальной безопасности Греции Паносом Панайотапулосом и начальником главного штаба национальной безопасности Михаилом Костаракосом.
В ходе встреч были обсуждены вопросы, касающиеся двустороннего военного сотрудничества, в частности, сотрудничества в сфере военного образования, неклассического ведения боя, военной промышленности и других.
В рамках визита армянская делегация также посетит Военную академию сухопутных войск, где обучаются армянские курсанты, предприятия оборонной промышленности.