13 Նոյեմբեր 2012 - 13:58 AMT
Հայ-ադրբեջանական սահմանն առավոտյան հատած ադրբեջանցին այժմ գտնվում է ՀՀ իրավապահ մարմինների մոտ և այս պահին նրան հարցաքննում են: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակն Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր ադրբեջանական «Թրենդ» գործակալությունը, հղում անելով Ադրբեջանի ՆԳՆ մամլո ծառայության պետի տեղակալ Էհսան Զահիդովին, Ադրբեջանի Ղազախի շրջանի բնակիչ Թելման Ալիևը խուլ է և համր, նա մոլորվել է մշուշում և պատահաբար է հատել սահմանը:
«Գործելու ենք միջազգային նորմերին համապաատսխան: Բժիշկները պետք է բուժզննություն անցկացնեն, որից հետո նոր հստակ պարզ կդառնա, խուլ է արդյոք Ալիևը, թե ոչ», – հավելեց ՊՆ խոսնակը, պատասխանելով PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի այն հարցին, թե որքանով են ճշմարիտ խոսակցություններն այն մասին, որ ադրբեջանցին խուլ ու համր հովիվ է:
Այսօր առավոտյան` մոտավորապես 07:45-ին Ադրբեջանի Ղազախի շրջանի բնակիչ Թելման Ջավանաշիրօղլու Ալիևը հատել է հայկական սահմանը Հայաստանի Տավուշի մարզի շրջանում: Ադրբեջանական որոշ ԶԼՄ-ներ տեղեկատվություն էին տարածել, թե Ալիևը խուլ ու համր հովիվ է:

13 Ноябрь 2012 - 13:57 AMT
Перешедший на армянскую сторону гражданин Азербайджана Тельман Алиев на данный момент находится в Правоохранительных органах, проводится его допрос, заявил корреспонденту PanARMENIAN.Net пресс-секретарь Министерства обороны РА Арцрун Ованнисян.
Ранее азербайджанская сторона заявила, что Тельман Алиев – глухонемой, он 11 ноября пропал без вести на азербайджано-армянской границе, когда пас скот и заблудился в тумане.
Как сообщил Арцрун Ованнисян, сотрудники Красного креста, согласно международным нормам, должны провести медицинское обследование Алиева, что выяснить, на самом ли деле он глухонемой.
Как сообщало Министерство обороны Армении, 12 ноября в районе 07:45 житель Газахского района Азербайджана Тельман Джавашироглу Алиев, 1972 г.р. пересек армянскую границу в районе Тавушской области Армении.