16 Նոյեմբեր 2012 - 05:54 AMT
«Ժողովուրդ» օրաթերթի թղթակիցը զրուցել է «Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբի նախկին բժիշկ Վարդան Հովասափյանի հետ, ում, ըստ մամուլում շրջանառվող լուրերի, ՀՖՖ նախագաh Ռուբեն Հայրապետյանը ծեծել է:
«Աշխատանքային ինցիդենտ է եղել, երևի գտել են, որ կարգապահության խախտում է եղել, և ազատել են աշխատանքից: Ոչ մի ուրիշ բան չի եղել, և դրա շուրջ կրքերը պետք է հանգստացնենք, ախր բան չի եղել»,-ասել է Հովասափյանը: Հարցին, թե ինչու ոչ ոք չի կարողանում կապ հաստատել նրա հետ, բժիշկը պատասխանել է.«Ուղղակի հիմա իմ տրամադրությունն ընկճված է, որ իմ աշխատանքն եմ կորցրել, և դա այն բնագավառն էր, որը սիրում էի և աշխատում էի: Իմ տարիքում արդեն դժվար է նոր աշխատանքի մասին մտածել: Միայն այդ առումով է, որ կապի դուրս չեմ գալիս, և ուրիշ ոչ մի բան չկա: Թե չէ ես լավ եմ զգում ինձ, ոչ մի բան չի եղել: Հայրապետյանը հանդիպել է բոլորիս հետ, զրուցել և ճանապարհ է դրել, ուրիշ ոչ մի բան չի եղել»:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի առաջնության հերթական տուրի ժամանակ «Փյունիկը» Կապանում 0:1 հաշվով պարտություն կրեց «Գանձասարից»: Կապանից Երևան վերադառնալու ճանապարհին մարզական կարգապահությունը և հաստատված նորմերը խախտելու համար ակումբի ղեկավարությունը աշխատանքից ազատել է թիմի գլխավոր մարզիչ Սուրեն Չախալյանին: Խաղի ընթացքում ծանր վնասվածք ստացած Ղուկաս Պողոսյանին պատշաճ բժշկական օգնություն չցուցաբերելու, այնուհետև մարզական կարգապահությունը խախտելու, ոչ սթափ վիճակում գտնվելու համար, (ոգելից խմիչք օգտագործած և խնջույքային տրամադրությամբ), ակումբի ղեկավարությունը որոշել է զբաղեցրած պաշտոնից հեռացնել բժիշկ Վարդան Հովասափյանին: Մարզական կարգապահությունը խախտելու և ոչ սթափ վիճակում գտնվելու համար`(ոգելից խմիչք օգտագործած և խնջույքային տրամադրությամբ), աշխատանքից ազատել է «Փյունիկ» ակումբի դարպասապահների մարզիչ Արթուր Ավագյանը:
Այս ամենից հետո մամուլում լուրեր հայտնվեցին, որ ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը ծեծել է բժշկին և կոտրել նրա ծնոտը:

Газета “Жоховурд” пишет, что корреспондент газеты побеседовал с бывшим врачом футбольного клуба “Пюник” Варданом Овасапяном, которого, по информации ЦМИ, избил глава ФФА Рубен Айрапетян.
“Имел место рабочий инцидент, видимо посчитали, что я нарушил дисциплину, поэтому уволили. Больше ничего не было, и надо успокоить страсти вокруг произошедшего”, – сказал Овасапян. На вопрос о том, почему никто не может связаться с ним, он ответил: “Просто сейчас я несколько подавлен из-за потери любимой работы. В моем возрасте трудно думать о новом месте работы. Только поэтому я ни с кем не поддерживаю связь, а в остальном, все нормально, и чувствую себя хорошо. Айрапетян встретился с нами со всеми, побеседовал и проводил, ничего другого не было”.
Напомним, что вчера газета “Айкакан жаманак” писала, что во время матча национальных сборных Армении и Литвы президент ФФА Рубен Айрапетян избил врача клуба “Пюник” и национальной сборной Армении по Вардана Овасапяна, сломав ему челюсть. “Это очередная клевета. Я опровергаю эту информацию. Ничего подобного не было. За нарушение спортивной дисциплины директор “Пюника” наказал несколько сотрудников, освободив их с работы, в том числе и врача. Я какое имею отношение ко всему этому?” “Думаем, однако, что самым убедительным доводом для опровержения данной информации будет, если сам “пострадавший” Вардан Овсепян заявит об этом перед журналистами”, – написала газета.