«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունն օրեր առաջ հայտարարում էր, թե նախագահական ընտրություններին մասնակցության ձևաչափի մասին իրենց որոշումը կարող են ընդունել նաև կուսակցության քաղխորհրդի նիստում՝ պարտադիր չէ համագումար անելը: Սակայն այժմ լուրեր են շրջում, որ ԲՀԿ-ն պատրաստվում է համագումարի: Այս մասին գրում է «Հրապարակ»-ը:
«Դիտորդները կարծում են՝ եթե ԲՀԿ-ն համագումար անի, ապա դրա նպատակը հանդիսավոր պայմաններում սեփական թեկնածուով հանդես գալու մասին որոշումը կայացնելու համար է: Թեև չի բացառվում, որ այս լուրերը շրջանառության մեջ են դրվում նույն՝ սեփական ակցիաները բարձրացնելու նպատակով: «Երբ որ ունենանք համագումար անելու որոշում, լրատվամիջոցներն այդ մասին կիմանան»,- երեկ, մեր հարցին ի պատասխան, ասաց ԲՀԿ մամուլի խոսնակ Տիգրան Ուրիխանյանը:
Ի դեպ, ԲՀԿ շրջանակները նշում են, որ փակված կարելի է համարել Վարդան Օսկանյանի առաջադրման առաջարկը. այժմ քննարկվում է միայն Ծառուկյանի առաջադրման հարցը»,- գրում է «Հրապարակ»-ը:

Газета “Грапарак” пишет, что ППА на днях заявила, что ее решение о формате участия в предстоящих в феврале президентских выборах может быть принято на заседании политсовета партии, и проведение съезда совсем не обязательно. Однако в настоящее время распространяется информация о том, что ППА готовится к съезду.
“Наблюдатели считают, что если ППА проведет съезд, то это будет сделано с целью в торжественных условиях принять решение о выдвижении собственного кандидата в президенты. Хотя, не исключено, что эти слухи пускаются для повышения цен собственных “акций”. “Когда у нас будет решение о проведении съезда, СМИ об этом узнают”, – накануне заявил в ответ на наш вопрос пресс-секретарь ППА Тигран Уриханян.
Кстати, в близких к ППА кругах отмечают, что вопрос выдвижения Вардана Осканяна можно считать закрытым. На данный момент обсуждается только вопрос выдвижения Гагика Царукяна”, – пишет газета.