21 Նոյեմբեր 2012 - 08:00 AMT
ԲՀԿ-ն և ԲՀԿ-ի առաջնորդն այսօր բացառիկ վարկանիշ ունեն, դա են ցույց տալիս բոլոր իրական հարցումները: Այսօր լրագորղնրի հետ հանդիպման ժամանակ նման կարծիք հայտնեց ԲՀԿ-ական Վահան Բաբայանը: Իր այս պնդումը նա հիմնավորում է նրանով, որ «Ծառուկյանը շատ մեծ արժանիքներ ունի, շատ բան է արել ժողովրդի համար»: «Մեր երկրում չկա մեկը, ով չճանաչի նրան իր լավ գործերի համար, նա աշխատում է, որ մարդիկ լավ ապրեն, լավ զգան իրենց և պաշտպանված լինեն, նրա արածները տեսանելի են»,- ասաց Վահան Բաբայանը:
Պատգամավորը չբացահայտեց հարցումների աղբյուրը և ասաց, որ որոշ լրատվամիջոցներում դրանք հրապարակվել են: Սակայն նա հիմնավորեց, թե ինչու է Գագիկ Ծառուկյանը առաջին տեղում:
Անդրադառնալով Հայաստանի նախկին արտգործնախարար Վարդան Օսկանյանի հայտարարությանը՝ նա նշեց, որ «իրենց ամբողջ կուսակցությունը, տեղական կառույցները, ժողովուրդը սպասում է՝ երբ է առաջադրվելու Գագիկ Ծառուկյանը»:

21 Ноябрь 2012 - 09:54 AMT
ППА и ее лидер сегодня пользуются исключительным рейтингом, об это свидетельствуют все реальные опросы. 21 ноября во время встречи с журналистами подобное мнение выразил депутат от ППА Ваан Бабаян. Это свое утверждение он обосновал тем, что “у Гагика Царукяна много достоинств, он многое сделал для народа”. “В нашей стране нет никого, кто бы не знал Царукяна по его делам, он работает, чтобы народ жил хорошо, чувствовал себя защищенным. Дела Царукяна видимы для всех”, – сказал Ваан Бабаян.
Депутат не раскрыл источник опросов, отметив, что некоторые СМИ опубликовали их. Однако он пояснил, почему Гагик Царукян находится на первом месте.
Говоря о заявлении бывшего министра иностранных дел РА Вардана Осканяна, он отметил, что “их партия, местные структуры, народ только и ждут, когда Гагик Царукян выдвинет свою кандидатуру”.