21 Նոյեմբեր 2012 - 10:41 AMT
Նոյեմբերի 23-ին Երևանի Ժամանակակից արվեստի թանգարանում տեղի կունենա «1988» խորագրով պատմվածքների մրցույթի հաղթողների պարգևատրման արարողությունը: Այս մասին PanARMENIAN.Net իթղթակցին հայտնեց մրցույթի կազմակերպիչ, «Սոցիալ-մշակութային իննովացիաների լաբորատորիա» հիմնադրամի տնօրեն Հովհաննես Հովհաննիսյանը: Մրցույթին մասնակցում են 18 պատմվածքներ, որոնք տեղադրված են կազմակերպության կայքում:
Մրցույթի նպատակն է պարզել, թե ինչ ճանապարհով պետք է ընթանար Հայաստանը վերջին 20 տարիների ընթացքում, արդյոք գլոբալ ու հետսովետական խնդիրներով է պայմանավորված ներկա արժեհամակարգային ճգնաժամը, ինչ է պակասում մեզ այսօր աշխարհի լիարժեք մասնիկը դառնալու և Հայաստանի զարգացումն ապահովելու համար:
Մրցույթի հաղթողները որոշել է պրոֆեսիոնալ անկախ հանձնաժողովը, որը հաշվի է առել պատմվածքների ստեղծագործականությունը, նորարարությունը, ոճը և կառուցվածքային ամբողջականությունը: Քվեարկությունը կազմակերպվել է Facebook սոցիալական ցանցում: Մրցույթի հաղթողները կստանան դրամական պարգև` 1-ին տեղի համար 500 ԱՄՆ դոլարին համարժեք, 2-րդ տեղի համար 400 ԱՄՆ դոլարին համարժեք և 3-րդ տեղի համար 300 ԱՄՆ դոլարին համարժեք գումար:

23 ноября в ереванском Музее современного искусства состоится церемония награждения победителей конкурса рассказов под названием “1988”.
Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил организатор конкурса, директор фонда “Лаборатория социально-культурных инноваций” Ованнес Ованнисян. В конкурсе участвовало 18 рассказов, которые были помещены на сайте организации.
Цель конкурса – выяснить, какой путь должна была избрать Армения в течение последних 20 лет, на самом ли деле нынешний кризис системы ценностей обусловлен глобальными и постсоветскими проблемами, чего не хватает сегодня для того, чтобы стать полноценной частью мира и обеспечить развитие страны.
Победителей конкурса определяла профессиональная независимая комиссия, которая учитывала содержательность рассказов, новаторство, стиль и так далее.Голосование проходило в социальной сети “Facebook”. Победители получат денежные призы: за первое место учреждена сумма, соразмерная с 500 долларами США, за второе – 400 и за третье – 300.