21 Նոյեմբեր 2012 - 12:21 AMT
Նոյեմբերի 21-ի երեկոյան աշխատանքային այցով Սանկտ Պետերբուրգ կմեկնի ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը, ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը, ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը, պատգամավորներ Խոսրով Հարությունյանը, Հայկ Բաբուխանյանը, Ռուզաննա Մուրադյանը, Մուրադ Մուրադյանը, Ռուբիկ Հակոբյանը, Վահան Բաբայանը, ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Գուրգեն Դումանյանը: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ին հայտնում են ՀՀ ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից:
Նոյեմբերի 22-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ, ԱՊՀ ՄԽՎ-ում եւ ՀԱՊԿ ԽՎ-ում ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հովիկ Աբրահամյանը կմասնակցի Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի եւ ԱՊՀ Միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի նիստերին:
Նոյեմբերի 23-ին Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմասնակցի ԱՊՀ ՄԽՎ 38-րդ լիագումար նիստին: Այցի ընթացքում ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը երկկողմ հանդիպումներ կունենա վեհաժողովին մասնակցող խորհրդարանների նախագահների հետ:

21 Ноябрь 2012 - 12:53 AMT
Вечером 21 ноября с рабочим визитом в Санкт-Петербург отбудет делегация, возглавляемая спикером НС РА Овиком Абрамяном.
В состав делегации вошли вице-спикер НС РА Эрмине Нагдалян, председатель Постоянной парламентской комиссии по вопросам обороны, национальной безопасности и внутренних дел Корюн Наапетян, председатель Постоянной комиссии по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта Артак Давтян, депутаты Хосров Арутюнян, Айк Бабуханян, Рузанна Мурадян, Мурад Мурадян, Рубик Акопян, Ваан Бабаян и руководитель аппарата парламента Гурген Думанян. Об этом PanARMENIAN.Net сообщают в пресс-службе НС РА.
22 ноября Овик Абрамян примет участие в заседаниях совета парламентской ассамблеи ОДКБ и межпарламентской ассамблеи СНГ. 23 ноября делегация, возглавляемая Овиком Абрамяном, примет участие в 28-ом пленарном заседании межпарламентской ассамблеи СНГ. В ходе визита спикер НС Армении встретится с участвующими в заседаниях председателями парламентов.