22 Նոյեմբեր 2012 - 12:19 AMT
Նոյեմբերի 23-ին Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյան) ելույթ է ունենալու հանրահայտ ֆրանսիացի դաշնակահարուհի Դանիել Լավալը:
«Համերգը ղեկավարելու է անվանի երիտասարդ թավջութակահար Նարեկ Հախնազարյանի եղբայրը` Տիգրան Հախնազարյանը: «Մեզ մոտ լավ համերգները շարունակվում են, և դա ՀՊՖՆ-ի և մաեստրո Թոփչյանի քաղաքականությունն է: Նրա ֆիզիկական բացակայությունը չի ազդում նվագախմբի գործունեության վրա»,-PanARMENIAN.Net ի թղթակցին հայտնեց նվագախմբի գլխավոր պրոդյուսեր Արման Պադարյանը: Դաշնակահարուհին Երևանում կկատարի Սեն-Սանսի Դաշնամուրի թիվ 5 («Եգիպտական») կոնցերտը:

22 Ноябрь 2012 - 14:17 AMT
23 ноября в Ереване вместе с Государственным филармоническим оркестром Армении (художественный руководитель и главный дирижер Эдуард Топчян) выступит известная французская пианистка Даниэль Лаваль.
“Концертом будет руководить брат известного армянского виолончелиста Нарека Ахназаряна – Тигран Ахназарян. Такие прекрасные концерты стали традицией Государственного филармонического оркестра Армении благодаря маэстро Эдуарду Топчяну. Его физическое отсутствие никак не влияет на деятельность оркестра”, – сказал в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net генеральный продюсер оркестра Арман Падарян.
Пианистка в Ереване исполнит произведения Сен-Санса (концерт № 5 для фортепиано с оркестром “Египетский”), Сезара Франка (“Симфония”) и Клода Дебюсси (прелюдия “Послеполуденный отдых фавна”).