Ըստ «Ժողովուրդ»-ի դիվանագիտական աղբյուրների` ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահները ծրագրում են ԼՂ խնդրի վերաբերյալ Սերժ Սարգսյանի և Իլհամ Ալիևի հերթական հանդիպումը կազմակերպել դեկտեմբերի վերջին:
«Ամենայն հավանականությամբ, այն տեղի կունենա Փարիզում: Համանախագահների' տարածաշրջան կատարած այցի հիմնական նպատակներից մեկն էլ այդ հանդիպման վերաբերյալ պայմանավորվածություններ ձեռք բերելն էր: Բացի այդ, նրանք նախատեսել են կողմերի հետ քննարկել նաև հակամարտության կարգավորման նոր գաղափարները, որոնց մասին ակնարկել էին Փարիզում ԱԳ նախարարների հանդիպման ժամանակ:
Երեկ համանախագահներն իրենց գաղափարները քննարկել են ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի հետ հանդիպման ընթացքում: Այսօր նրանք կժամանեն Երևան, իսկ երկուշաբթի կլինեն Բաքվում»,- գրում է «Ժողովուրդ»-ը:

23 Ноябрь 2012 - 08:24 AMT
Газета “Жоховурд” пишет, что, согласно ее дипломатическим источникам, сопредседатели ОБСЕ Минской группы планируют в конце декабря организовать очередную встречу Сержа Саргсяна и Ильхама Алиева по карабахскому вопросу.
“По всей вероятности, встреча состоится в Париже. Одной из основных целей визита сопредседателей в регион было достижение договоренности. Кроме того, они предусмотрели обсудить со сторонами и новые идеи относительно урегулирования конфликта, о которых было упомянуто в Париже во время встречи глав МИД.
Вчера сопредседатели обсудили данные идеи в ходе встречи с президентом НКР Бако Саакяном. Сегодня они прибудут в Ереван, а в понедельник отправятся в Баку”, – пишет газета.