Նոյեմբերի 23-25-ին Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի և ՀՀԿ երիտասարդական կազմակերպության նախաձեռնությամբ Ծաղկաձորի երիտասարդական կենտրոնում տեղի կունենա «Քաղաքական PR-ը՝ սոցիալական ցանցերում» խորագրով միջկուսակցական սեմինարը։ Այս մասին PanARMENIAN.Net-ին հայտնում են Երիտասարդական հիմնադրամի հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից:
Ծրագրին մասնակցության հրավեր է ուղարկվել խորհրդարանական բոլոր ուժերի երիտասարդական կառույցներին։ Հրավերը հաստատել են ՀՀԿ-ն, ՀՅԴ-ն, «Ժառանգությունը», «Ազատ դեմոկրատները», ՄԻԱԿ-ը։ Սեմինարին կմասնակցեն նաև համացանցում ակտիվ գործունեություն ծավալող «Հայազն» երիտասարդական միության անդամները, անհատ ակտիվիստներ։
Եռօրյա սեմինարի օրակարգը բավականին հագեցած է։ Յուրաքանչյուր կազմակերպություն կներկայացնի քաղաքական PR-ի իր փորձը։ Կազմակերպիչների կողմից կներկայացվի համացանցում և լրատվամիջոցներում հայաստանյան քաղաքական դաշտի վերաբերյալ կատարված ուսումնասիրությունը։ Ներկա են լինելու մեդիա ոլորտի մասնագետներ, ովքեր իրենց դասախոսությունների միջոցով անդրադառնալու են քաղաքական PR-ի նրբություններին ու արդյունավետ մեթոդներին։

23 Ноябрь 2012 - 13:02 AMT
С 23 по 25 ноября по инициативе Молодежного фонда Армении и молодежного крыла РПА в Молодежном центре Цахкадзора состоится межпартийный семинар на тему “Политический PR в социальных сетях”. Об этом PanARMENIAN.Net сообщают в пресс-службе Молодежного фонда Армении.
Приглашения на участие в программе отправлены молодежным структурам всех парламентских сил.Свое присутствие подтвердили РПА, АРФД, “Наследие”, “Свободные демократы”, Единая либеральная национальная партия. В семинаре примут участие и развернувшие в соцсетях активную деятельность представители молодежного союза “Айазн”, а также отдельные активисты.
Повестка трехдневного семинара достаточно насыщена. Каждая организация представит попытку политического PR-а. На семинаре будут присутствовать специалисты медиа-сферы, которые посредством своих лекций расскажут о нюансах и эффективных методах политического PR-а.