Նոյեմբերի 23-ին ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Ռոբերտ Բրադկեին, Իգոր Պոպովին, Ժակ Ֆորին և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկին:
Հանդիպմանը նախարար Նալբանդյանը համանախագահների ուշադրությունը հրավիրեց Ադրբեջանի բարձրագույն ղեկավարության կողմից շարունակաբար արվող սադրիչ հայտարարությունների վրա՝ նշելով, որքան էլ դրանք ներքին օգտագործման համար լինեն, սակայն լուրջ վնաս են հասցնում բանակցային գործընթացին և սրում են իրավիճակը տարածաշրջանում։
Համանախագահները Հայաստանի արտգործնախարարին ներկայացրեցին Ստեփանակերտում Արցախի նախագահի հետ ունեցած հանդիպման արդյունքները և շփման գծում լարվածության նվազեցմանն ուղղված իրենց առաջարկությունները։
Զրուցակիցները քննարկեցին դեկտեմբերին Դուբլինում կայանալիք ԵԱՀԿ արտգործնախարարների խորհրդի շրջանակներում Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների եռանախագահների հետ հանդիպման հնարավորությունը, հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը։

23 Ноябрь 2012 - 13:10 AMT
Минская группа ОБСЕ представила главе МИД Армении предложения по снижению напряжения на линии соприкосновения
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян встретился с сопредседателями Минской группы ОБСЕ Роберта Брадтке (США), Игоря Попова (РФ), Жака Фора (Франция) и личным представителем действующего председателя ОБСЕ, послом Анджеем Каспршиком, сообщает пресс-служба МИД РА.
В ходе встречи Налбандян обратил внимание посредников на постоянные провокационные заявления руководства Азербайджана, отметив, что, насколько бы они не были направлены на внутреннего пользователя, но наносят серьезный вред переговорному процессу и обостряют ситуацию в регионе.
В свою очередь, сопредседатели представили главе МИД РА итоги состоявшейся в Степанакерте встречи с президентом НКР Бако Саакяном и предложения по снижению напряжения на линии соприкосновения.