«Եվրատեսիլ 2013»-ին հայաստանյան մասնակցի հարցը կքննարկվի դեկտեմբերի 1-ից հետո: Այդ մասին այսօր ասուլիսում հայտնեց Հայաստանում «Եվրատեսիլ» նախագծի պատասխանատու Գոհար Գասպարյանը: «Մեր բոլոր ուժերն այժմ կենտրոնացած են Compass band-ի ելույթի վրա: Դեկտեմբերի 1-ին Ամստերդամում կայանալիք «Մանկական Եվրատեսիլ 2012»-ից հետո նոր կսկսվեն քննարկումները հաջորդ տարվա մեծերի Եվրատեսիլին Հայաստանը ներկայացնող կատարողի շուրջ: Առայժմ որևէ մեկի թեկնածությունը չի քննարկվում և շրջանառվող անուններն ընդամենը ասեկոսե են»,- նշեց նա` հավելելով, որ չի բացառվում, որ կատարվի ներքին ընտրություն:
Գոհար Գասպարյանը տեղեկացրեց նաև, որ հաջորդ տարի Հայաստանը կմասնակցի «Եվրատեսիլ» երիտասարդ պարողների մրցույթին: «Մրցույթը տեղի կունենա 2013թ. հունիսի 14-ին լեհական Գդանսկ քաղաքում: Ընդհանուր առմամբ շուրջ 15 երկրներ են մասնակցելու, և մենք պետք է մինչև մարտ որոշենք, թե ով կներկայացնի Հայաստանը մրցույթում»,- ասաց նա:

23 Ноябрь 2012 - 14:27 AMT
Вопрос армянского участника “Евровидения 2013” будет обсужден после 1 декабря. Об этом 23 ноября во время пресс-конференции сообщила руководитель армянской делегации “Евровидения” Гоар Гаспарян.
“Все наши усилия в настоящее время сконцентрированы на выступлении группы “Compass band”. Только после “Детского Евровидения 2012”, которое состоится 1 декабря в Амстердаме, можно будет начать обсуждения относительно участника взрослого “Евровидения 2013”. Пока ничья конкретная кандидатура не обсуждалась”, – отметила она, добавив, что не исключено, что участник будет отобран внутренним голосованием.
Гоар Гаспарян сообщила, что Армения в следующем году примет участие в конкурсе “Евровидение молодых танцоров”.
“Конкурс состоится 14 июня 2013 года в польском городе Гданьск. В общем, примут участие около 15 стран, и мы до марта должны решить, кто будет представлять Армению на конкурсе”, – сказала она.