Այսօր ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել Շվեյցարիայի ականազերծման հիմնադրամի կողմից կազմակերպված «Ոչ տեխնիկական հետազոտություն» ուսումնական ծրագրում ներգրավված մասնակիցների վկայականների հանձնման արարողությունը: Ուսուցման ծրագիրն անցկացվել է հոկտեմբերի 15-ից նոյեմբերի 17-ը: Առաջին երկու շաբաթների ընթացքում մասնակիցները կատարելագործել են իրենց տեսական գիտելիքները, իսկ երկրորդ` գործնականում մասում, հմտացել են Սյունիքի մարզում:
Վկայականները հանձնել և ծրագրի մասնակիցներին ուսուցման գործընթացը հաջողությամբ ավարտելու կապակցությամբ շնորհավորել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արա Նազարյանը:
Արարողությանը ներկա էր նաև Շվեյցարիայի ականազերծման հիմնադրամի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Յոհաննես Օդենդալը, ով տեղեկացրել է, որ Հայաստանի ամբողջ տարածքում նախատեսվում է ոչ տեխնիկական հետազոտություն իրականացնել մինչև 2013թ. ապրիլ ամիսը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ լրատվության վարչությունից:

24 Ноябрь 2012 - 11:39 AMT
24 ноября в административном комплексе Минобороны Армении состоялась церемония вручения дипломов участникам организованной Швейцарским фондом разминирования учебной программы “Нетехническое исследование”.
Обучающая программа проводилась с 15 октября по 17 ноября. В течение первых двух недель участники программы совершенствовали свои технические знания, затем прошли практическую подготовку в Сюникской области.
Дипломы об окончании программы ее участникам вручил заместитель министра обороны РА Ара Назарян. На церемонии также присутствовал руководитель армянского офиса Швейцарского фонда разминирования Йоханнес Одендаал.
Он сообщил, что до апреля 2013 года на всей территории Армении планируется провести нетехническое исследование. Об этом сообщают в пресс-службе МО РА.