26 Նոյեմբեր 2012 - 08:18 AMT
Նախագահականի դիմաց հավաքված ցուցարարները նախագահական նստավայրի առջև բարձրացրեցին աշխատավարձերի ու «Նաիրիտ»-ի վերագործարկման հարցերը: Հավաքված մոտ 400-500 աշխատակիցներից 3 պատվիրակների՝ արհմիության նախագահի ու ևս երկու աշխատակցի, հաջողվեց հանդիպել նախագահականի ներկայացուցչին: Կինը համառորեն չցանկացավ ներկայանալ: Այս մասին նախագահականի մոտից հայտնում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը: Պատվիրակներին ուղեկցեցին նախագահական, որտեղ վերջիններիս ասացին, որ շուտով 3 ամսվա աշխատավարձը, հնարավոր է, տան:Խոստացան նաև, որ մինչև դեկտեմբերի 20-ը կլուծվի վերագործարկման հարցն ու հավաստիացրեցին, որ «Նաիրիտ»-ը չի փակվի: Խոստացան լուծել նաև պայմանագրերի հարցը: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասացին աշխատակիցները՝ իրենք այս խոստումներին թերահավատորերն են մոտենում:
Աշխատակիցներն ասացին, որ վերջին աշխատավարձը ստացել են 2012-ի սեպտեմբերին՝ նախորդ տարվա դեկտեմբերի համար:
Այս ընթացքում, «Նաիրիտ»-ի աշխատակիցների 9 հոգանոց պատվիրակություն ընդունեց նաև Էներգետիկայի ու բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանը, ով ևս նմանատիպ խոստումներ է տվել: Ինչպես աշխատակիցներն են ասում՝ իրենք «գնալու եմ մինչև վերջ»:

26 Ноябрь 2012 - 08:57 AMT
В аппарате президента РА и в Минэнергетики Армении обещали решить вопрос зарплаты сотрудникам “Наирита”
Собравшиеся напротив аппарата президента РА митингующие сотрудники химзавода “Наирит” требуют выплаты задолженностей по зарплатам и перезапуска предприятия. 3 представителям из 150 сотрудников: председателю профсоюза и еще двум работникам, удалось встретиться с представителем аппарата президента. Представитель не пожелала представиться. Об этом сообщает корреспондент PanARMENIAN.Net. Делегаты направились в резиденцию, где им сказали, что скоро, возможно, будет выплачена зарплата за три месяца.
В резиденции также обещали, что до 20 декабря будет решен вопрос перезапуска и заверили, что “Наирит” ни в коем случае не будет закрыт. Как сказали во время беседы с корреспондентом PanARMENIAN.Net сотрудники химзавода, они весьма скептически относятся к этим обещаниям. Они также сказали, что в последний раз они получали зарплату в сентябре 2012 года за ноябрь прошлого.
За это время делегацию сотрудников “Наирита” из 9 человек принял и министр энергетики и природных ресурсов РА Армен Мовсисян, который также дал аналогичные обещания. Как говорят сами сотрудники “Наирита”, они “намерены пойти до конца”.