26 November 2012 - 08:35 AMT
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 25-ին այցելել է Մարտակերտ շրջկենտրոն և անցկացրել աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված քաղաքի ջրամատակարարման համակարգի կապիտալ վերանորոգման հարցերին:
Համապատասխան զեկույցով հանդես է եկել ԼՂՀ քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը: Երկրի ղեկավարը Մարտակերտ շրջկենտրոնի ջրամատակարարման խնդիրը որակել է որպես արդի պայմաններում քաղաքի սոցիալ-տնտեսական զարգացման ամենակարևոր հարցը՝ ընդգծելով, որ աշխատանքները պետք է իրականացվեն բարձր որակով և հնարավորինս սեղմ ժամկետներում:
Նախագահ Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին՝ նշելով, որ գործընթացը գտնվելու է իր անմիջական վերահսկողության ներքո:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Մարտակերտի շրջվարչակազմի ղեկավար Վլադիկ Խաչատրյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, հաղորդում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

26 November 2012 - 10:29 AMT
25 ноября президент Республики Арцах Бако Саакян посетил райцентр Мартакерт и провел там рабочее совещание по вопросу капитальной реконструкции системы водоснабжения города.
Как сообщает главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах, с соответствующим докладом выступил министр градостроительства НКР Карен Шахраманян.
Глава Арцаха назвал проблему водоснабжения райцентра Мартакерт самым важным на сегодня вопросом социально-экономического развития города, подчеркнув, что работы должны быть проведены качественно и в возможно короткие сроки.
Президент Саакян дал конкретные поручения руководителям заинтересованных органов, отметив, что процесс будет находиться под его непосредственным контролем.
В совещании приняли участие руководитель Мартакертской райадминистрации Владик Хачатрян, другие должностные лица.