ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունն այսօր երկօրյա աշխատանքային այցով մեկնել է Աֆղանստանի Իսլամական Հանրապետություն: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ին հայտնում են ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Այցի ընթացքում նախատեսվում են ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարի հանդիպումները Աֆղանստանի Իսլամական Հանրապետության պաշտպանության նախարար Բիսմալա Խան Մոհամադիի, Աֆղանստանի Միջազգային անվտանգության աջակցման ուժերի (ԱՅՍԱՖ) հրամանատարի տեղակալ, գեներալ–լեյտենանտ Նիք Քարթերի, ԱՅՍԱՖ-ի հյուսիսային հրամանատարության հրամանատար, գեներալ-մայոր Էրիխ Փֆեֆֆերի հետ:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվելու են ԱՅՍԱՖ-ի կազմում Հայաստանի ներգրավվածությանը և հետագա ծրագրերին առնչվող երկկուստեք հետաքրքություն ներկայացնող հարցեր:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի գլխավորած պատվիրակությունն այցելելու է նաև ԱՅՍԱՖ-ի հյուսիսային հրամանատարության կազմում, գերմանական հրամանատարության ներքո 2010թ. փետրվարից գործող Կունդուզում և Մազարի Շարիֆում տեղակայված հայկական զորախմբերին:

Делегация во главе с министром обороны РА Сейраном Оганяном с двухдневным визитом отбыла в Афганистан. Об этом PanARMENIAN.Net сообщают в пресс-службе МО РА.
В ходе визита запланированы встречи главы оборонного ведомства РА с министром обороны Афганистана Бисмала Хан Мохаммади, заместителем командующего международными миротворческими силами генерал-лейтенантом Ником Картером и командующим северного командования международных миротворческих сил генерал-майором Эрихом Пфеффером.
В ходе встреч будут обсуждены вопросы участия армянского подразделения в международных миротворческих силах и касающиеся дальнейших программ вопросы, представляющие взаимный интерес.
Делегация во главе с министром обороны Армении посетит также армянские подразделения в Кундузе и Мазари-Шарифе.