28 November 2012 - 09:36 AMT
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 28-ին ընդունել է Հարվարդի համալսարանի ազգային անվտանգության ծրագրի տնօրեն Սերգեյ Կոնոպլյովին:
Հանդիպմանը քննարկվել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը և տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող հարցեր:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել Հարվարդի համալսարանի և Արցախի գիտակրթական և վերլուծական շրջանակների միջև կապերի զարգացմանը: Բակո Սահակյանը նշել է, որ նման փոխգործակցության համար կան անհրաժեշտ նախադրյալները ՝ հավելելով, որ այն օգտակար է բոլոր տեսանկյուններից, հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

28 ноября президент Республики Арцах Бако Саакян принял директора программы национальной безопасности Гарвардского университета Сергея Коноплева, сообщает главное информационное управление аппарата президента Арцаха.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся урегулирования азербайджанско-карабахского конфликта и региональных процессов.
Особое внимание было уделено развитию связей между научно-образовательными и аналитическими кругами Гарвардского университета и Арцаха. Бако Саакян отметил, что для подобного сотрудничества имеются необходимые условия, добавив, что оно полезно со всех точек зрения.