28 Նոյեմբեր 2012 - 13:24 AMT
Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովի Հայաստան կատարելիք պաշտոնական այցի շրջանակում Երևան կժամանի Թուրքմենստանի մշակույթի նախարար Գունչա Մա¬մեդովայի ղեկավարած 107 հոգուց բաղկացած մշակութային պատվիրակությունը:
Մշակութային ծրագրի շրջանակում ՀՀ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը և Թուրքմենստանի փոխվարչապետ Սապարդուրդի Տոյլիևը նոյեմբերի 28-ին` ժամը 18:30-ին, «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում կներկայացնեն Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովի «Երկնային նժույգների թռիչքը», «Թուրքմենստան» և «Թուրքմենստանը` առողջարանային երկիր» գրքերի հայերեն թարգմանությունները: Շնորհանդեսին կհաջորդի հայ-թուրքմենական ազգային երգ-երաժշտության համերգը` Հայաստանի և Թուրքմենստանի արվեստի անվանի վարպետների մասնակցությամբ:
«Արամ Խաչատրյան» համերգասրահի ցուցասրահում զուգահեռաբար կբացվի նաև թուրքմենական ժողովրդական արվեստի գործերի, ազգային տարազների և Թուրքմենստանը ներկայացնող պաստառների ցուցահանդես, հաղորդում է ՀՀ մշակույթի նախարարությունը:

28 Ноябрь 2012 - 13:56 AMT
В рамках официального визита президента Туркмении Гурбангулы Бердымухаммедова в Армению прибудет также министр культуры этой страны Гунча Мамедова во главе с делегацией из 107 культурных деятелей.
Как сообщают в пресс-службе Министерства культуры Армении, в рамках культурной программы 28 ноября в 18:30 часов в Ереванском концертном зале имени Арама Хачатуряна министр культуры Армении и вице-премьер Туркменистана Сапардурды Тойлыев представят армянские переводы книг, автором которых является президент Туркменистана Гурбангулы Бердымухаммедов.
После презентации состоится армяно-туркменский концерт национальной музыки при участии известных мастеров искусства Армении и Туркменистана. В выставочном зале также состоится выставка, посвященная Туркмении.