29 Նոյեմբեր 2012 - 06:29 AMT
«Հայկական ժամանակ»-ը գրում է. «ՊՊՎ ավտոմեքենայի վրա կրակելու մեղադրանքով ձերբակալված Էջմիածնի բնակիչ Աշոտ Կ.–ն երեկ երեկոյան կալանավորվել է։ Արդեն հայտնել ենք, որ նոյեմբերի 21-ին, ժամը 1-ի սահմաններում, անհայտ անձը Երևանի Ծովակալ Իսակովի պողոտայում «Օպել Վեկտրա» մակնիշի ավտոմեքենայով դեպի Հրազդանի կիրճ ընթանալիս, կրակոց է արձակել իր երթևեկելի գոտով ընթացող «ՎԱԶ 2121» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդի ուղղությամբ, բայց գնդակը, դիպչելով ավտոմեքենայի դիմապակուն, անդրադարձ էր կատարել։ Ըստ ոստիկանության, այս փաստի առթիվ ոստիկանության Մալաթիայի քննչական բաժնում հարուցվել է քրգործ ՀՀ քրօրի 34-104– րդ հոդվածի 1-ին մասով (սպանության փորձ) և 235-րդ հոդվածի 1– ին մասով (ապօրինի զենք, զինամթերք պահելը)։ Նշված հանցագործությունը կատարելու կասկածանքով բերման էր ենթարկվել Էջմիածին քաղաքի բնակիչ, 1963թ. ծնված Աշոտ Կ.–ն, որի ձախ ոտքի շրջանում հայտնաբերվել էր հրազենային վնասվածք։
Դեպքից հետո Աշոտ Կ.–ն ոստիկանների հսկողության տակ «Մալաթիա» բժշկական կենտրոնի վնասվածքաբանության բաժնում էր»,– գրում է թերթը:

Гзаета “Айкакан жаманак” пишет: “Задержанный по обвинению в стрельбе по автомобилю эскорта президента Армении житель Эчмиадзина Ашот К. вчера вечером был арестован. Ранее сообщалось, что 21 ноября в 1:00 часов неизвестный на проспекте Адмирала Исакова, направляясь на автомобиле марки “Opel Vectra” к Разданскому ущелью, открыл стрельбу по водителю автомобиля “ВАЗ 2121”, но пуля отрикошетила от лобового стекла автомобиля.
По данным Полиции РА, по факту данного инцидента заведено уголовное дело по признакам ч. 1 ст. 34-104 УК РА (попытка убийства) и ч. 1 ст. 235 УК РА (незаконное хранение оружия и боеприпасов). По подозрению в совершении данного преступления был подвергнут приводу житель Эчмиадзина Ашот К.,1963 года рождения, у которого было обнаружено огнестрельное ранение в левую ногу. После данного инцидента Ашот К. под надзором полицейских прошел лечение в отделении травматологии медицинского центра “Малатия”, – пишет газета.