Երեկ «Հայկական ժամանակ»-ին հայտնի է դարձել, որ դեկտեմբերի 17-ին կառավարությունն ԱԺ արտահերթ նիստ է հրավիրելու: Թե ինչ հարցեր են քննարկվելու, դեռ պաշտոնապես հայտնի չէ: 2013-ի բյուջեի նախագիծը, ըստ ԱԺ «ՀԺ» աղբյուրների, նախատեսվում է քվեարկության դնել եկող չորեքշաբթի:
Ըստ որոշ լուրերի, նշված արտահերթ նիստում քննարկվելու են կիսատ մնացած մի շարք հարցեր, այդ թվում` կառավարության հեղինակած հարկային փաթեթը: Չի բացառվում, որ կառավարությունը որոշել է այդ փաթեթն արտահերթով անցկացնել, հաշվի առնելով, որ ԱԺ հաջորդ քառօրյան դեկտեմբերի 24-27-ին է, և դժվար կլինի ամանորի նախօրեին քվորում ապահովել:

30 Ноябрь 2012 - 08:01 AMT
Газета “Айкакан жаманак” пишет, что накануне стало известно о том, что правительство Армении намерено 17 декабря созвать внеочередное заседание парламента. “Какие вопросы будут на нем обсуждаться, пока не известно.
А проект государственного бюджета 2013 года, по сведениям наших источников в НС, планируется поставить на голосование в предстоящую среду. Согласно некоторым слухам, на внеочередном заседании также будет обсужден ряд незавершенных вопросов, в том числе налоговый пакет, предложенный правительством РА”, – пишет газета.