30 November 2012 - 13:49 AMT
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 30-ին այցելել է Ստեփանակերտ քաղաքի Թումանյան փողոցում գտնվող նորակառույց բնակելի շենք և ծանոթացել նրա պայմաններին:
Բակո Սահակյանը բնակարանաշինությունը համարել է հանրապետության սոցիալ-տնտեսական զարգացման կարևոր ուղղություններից մեկը՝ նշելով, որ այս գործընթացը կկրի շարունակական բնույթ, և այսուհետ էլ նման հարմարավետ բնակարաններ կկառուցվեն հանրապետության տարբեր բնակավայրերում:
Այնուհետև նախագահն այցելել է ՍՊԸ շինանյութերի արտադրամաս և ծանոթացել այնտեղ իրականացվող աշխատանքներին: Նախագահ Սահակյանը կարևորել է նման արտադրամասերի առկայությունը տեղական արտադրության խթանման տեսանկյունից:
Նախագահին ուղեկցում էին վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

30 November 2012 - 15:47 AMT
30 ноября президент Республики Арцах Бако Саакян посетил новое жилое здание на ул. Туманяна в Степанакерте и ознакомился с его условиями, сообщает главное информационное управление аппарата президента Арцаха.
Глава арцахского государства назвал жилищное строительство одной из важных направлений социально-экономического развития республики, отметив, что этот процесс будет носить продолжительный характер, а такие комфортабельные квартиры и впредь будут строиться в различных населенных пунктах республики.
Затем Бако Саакян посетил цех по производству строительных материалов ООО “Сур-Нарек” и ознакомился с проводимыми там работами. Глава государства отметил важность наличия подобных предприятий с точки зрения стимулирования местного производства.