Վաղը՝ դեկտեմբերի 2-ին, ժամը 12.00-ին, Կապանում կվերաբացվի Գարեգին Նժդեհի բարեկարգված հուշահամալիրը։ Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամը այն բարեկարգել է, ինչպես նաև հարակից պուրակը, հայտնում է ՀԵՀ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:
Իրականացվել են լուսավորման, հողային աշխատանքներ, տեղադրվել են նստարաններ, ամրացվել են սալիկները, վերանորոգվել են մայթեզրերը, ցանկապատերը, պուրակում տեղադրվել են Գարեգին Նժդեհի ասույթներով պաստառներ։
Բարեկարգման աշխատանքներին աջակցություն են ցուցաբերել Սյունիքի մարզպետարանը և Կապանի քաղաքապետարանը։ Մասնակցել են ոչ միայն համապատասխան մասնագետները, այլև Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի Սյունիքի մարզային կենտրոնի շուրջ 100 կամավորներ։

1 Декабрь 2012 - 10:04 AMT
Завтра, 2 декабря в 12:00 часов в Капане откроется обновленный мемориал Гарегина Нжде. Молодежный фонд Армении обновил мемориал и прилегающий сквер, сообщают в пресс-службе МФА. На территории мемориала были проведены осветительные, земельные работы, установлены скамейки, укреплены плитки, отремонтированы тротуары.
В работе по благоустройству территории оказала содействие областная администрация Сюника и мэрия Капана. В работе приняли участие не только специалисты, но и около 100 добровольцев – представителей областного центра Молодежного фонда Армении.