1 December 2012 - 14:03 AMT
Արևմտյան Հայաստանի վեհաժողովի ժամանակ քննարկվել են քաղաքական իրավիճակի և կառավարության ձևավորման վերաբերյալ հարցեր
2012 թվականի նոյեմբերի 30-ին Փարիզում տեղի է ունեցել Արևմտյան Հայաստանի հայերի 5-րդ Վեհաժողովը, որի ընթացքում քննարկել են Արևմտյան Հայաստանում տիրող քաղաքական իրավիճակի և հարակից տարածքների, Արևմտյան Հայաստանի Ազգային ժողովի ձևավորման վերաբերյալ հարցեր:
Վեհաժողովի ընթացքում քննարկվել են Արևմտյան Հայաստանին վերաբերող նաև այլ կարևոր հարցեր:
Դեկտեմբերի 1-ին աշխատանքը շարունակվել է աշխատանքային խմբերում և հանձնաժողովներում, ինչից հետո կընդունվեն համապատասխան քաղաքական և ծրագրային փաստաթղթեր, հաղորդում է Արևմտյան Հայաստանի Ազգային խորհրդի մամուլի ծառայությունը:

1 December 2012 - 13:39 AMT
На съезде армян Западной Армении были обсуждены вопросы, связанные с политической ситуацией и формированием парламента
30 ноября 2012 года в Париже состоялся 5-й Национальный Съезд армян Западной Армении, в ходе которого были рассмотрены вопросы о политической ситуации в Западной Армении и в сопредельных территориях; о формировании Национального Собрания (Парламента) Западной Армении.
Съезд рассмотрел также другие важнейшие вопросы, связанные с Западной Арменией.
1 декабря работа продолжилась в рабочих группах и комиссиях, после чего будут приняты соответствующие политические и программные документы, сообщает пресс-служба Национального Совета Западной Армении.