Դեկտեմբերի 4-6-ը տեղի է ունենալու ‹‹Բարգավաճ Հայաստան›› կուսակցության խորհրդարանական պատվիրակության աշխատանքային այցը Բրյուսել: Պավիրակությունը կգլխավորի կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը:
Նախատեսված են հանդիպումներ Եվրոպական Խորհրդարանի, Եվրոպական հանձնաժողովի, ԵՄ արտաքին գործերի գործակալության բարձրաստիճան պաշտոնյաների, Եվրոպական խորհրդարանի խմբակցությունների ղեկավարների, ինչպես նաև հայ համայնքի հետ:
Պատվիրակության ընդլայնված կազմով հանդիպումներից բացի ԲՀԿ նախագահը նաև առանձին պաշտոնյաների կհանդիպի: Այցի ավարտին ‹‹Բարգավաճ Հայաստան›› կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի անունից կտրվի ընթրիք` Բելգիայի հայ համայնքի պատասխանատուների մասնակցությամբ: Այս մասին հայտնում են ԲՀԿ լրատվական ծառայությունից:

3 Декабрь 2012 - 11:00 AMT
С 4 по 6 декабря состоится визит парламентской делегации ППА в Брюссель. Делегацию возглавит лидер партии "Процветающая Армения" Гагик Царукян.
В ходе визита запланированы встречи с высокопоставленными должностными лицами Европарламента, Европейской комиссии и Агентства ЕС по иностранным делам, а также с представителями армянской общины.
Помимо встреч в расширенном составе делегации, лидер ППА также встретится с отдельными должностными лицами. По окончании визита от имени Гагика Царукяна будет организован прием с участием ответственных лиц армянской общины Бельгии, сообщают в пресс-службе ППА.