«Նոր ժամանակներ» կուսակցության նախագահ Արամ Կարապետյանը որոշել է չառաջադրվել փետրվարին կայանալիք նախագահական ընտրություններին, քանի որ ընտրություն` որպես այդպիսին, տեղի չի ունենալու: Ավանում կայացած ընտրությունները դրա վառ վկայությունն են:
««Նույնիսկ անիմաստ է ընտրություն բառն օգտագործել, քանի որ դա ընդամենը միջոցառում է, որին մասնակցելով` մենք կլեգիտիմացնենք ՍերժՍարգսյանին` ապահովելով նրա համար մրցակցային դաշտ»,- երեկ «Ժոդովուրդ»-ի հետ զրույցում ասաց Արամ Կարապետյանը:
Հիշեցնենք, որ ՆԺԿ ակտիվը դեկտեմբերի 1-ին որոշել էր Արամ Կարապետյանին առաջադրել ՀՀ նախագահի թեկնածու` հետագա գործողությունների պատասխանատվությունը թողնելով նրա վրա: Եվ Կարապետյանն էլ անձամբ որոշում է կայացրել չմասնակցել ընտրություններին` հավատարիմ մնալով «Ոչ ընտրություններին, այո` հեղափոխությանը» կարգախոսին»,- գրում է թերթը:

4 Декабрь 2012 - 08:38 AMT
Газета “Жоховурд” пишет, что лидер партии “Новые времена” Арам Карапетян решил не баллотироваться на состоящих в феврале президентских выборах, поскольку выбора, как такового, не будет. Ярким примером тому являются состоявшиеся в Аване выборы.
“Даже употребление слова “выборы” бессмысленно, поскольку это всего лишь мероприятие, принимая участие в котором мы легитимизируем Сержа Саргсяна, обеспечивая для него конкурирующее поле”,- сказал накануне Арам Карапетян в беседе с корреспондентом газеты.
“Напомним, что актив партии “Новые времена” 1 декабря решил выдвинуть кандидатуру Арама Карапетяна на президентских выборах, оставив ответственность дальнейших шагов на нем. А Арам Карапетян лично принял решение не баллотироваться на выборах, оставаясь верным лозунгу “Выборам – нет, революции – да”, – пишет газета.